YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Panzerler bu kez gül suyu sıktı!
Panzerler bu kez gül suyu sıktı!
16 Nisan 2013 14:59
Bitlis Valiliği, Bitlis Belediyesi ve İl Müftülüğü'nün organize ettiği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri devam ediyor.

Arifbey Caddesi’nde başlatılan etkinlikler çerçevesinde toplumsal olaylarda eylemcileri dağıtmak için kullanılan panzerler, bu kez vatandaşların üstüne gül suyu sıktı.

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul’un da katıldığı program, Emniyet Müdürü Sadettin Akgüç’ün telsiz anonsu ile başladı. Gül suyunun sıkılmasının yanı sıra esnaflara gül dağıtımının da yapıldığı programda konuşan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Bitlis’te vatandaşlarımızın, esnaflarımızın ve kamu personellerimizin katılımı sokakta kutlama yapıyoruz. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğüne ait araçlarla vatandaşlarımıza, caddelerimize ve sokaklarımıza gül suyu sıkıyoruz.

Müftülüğümüz ve diğer yetkililerimiz, vatandaşlarımıza kırmızı güller dağıtıyor. Bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın farklı formatlarda olmasını istedik. Camilerde, mescitlerde kutlanmasının yanında sokaklarda vatandaşlarımızla kutlamak için karar aldık. Ticaret adamlarımız, esnaflarımız, kamu çalışanlarımız ve STK’larımız bu projeye destek verdi. Bu sebeple ilimizin en merkezi caddesinde vatandaşlarımıza gül dağıtmaya devam ediyoruz” dedi.

Gülleri alan vatandaşlar ise, barıştan daha iyi bir şey olmadığını belirterek, “Peygamber Efendimiz iyiliği tavsiye etmiştir. Kardeşine, din ehline iyi olun buyurmuştur” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler