YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Palet fabrikasında yangın
Palet fabrikasında yangın
19 Temmuz 2014 02:43
İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Çambel Mahallesindeki, ahşap palet üreten fabrikada çıkan yangında büyük hasar meydana geldi.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Çambel Mahallesinde, ahşap palet fabrikasında çıkan yangında büyük çapta hasar meydana geldi. Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre; Kemalpaşa ilçesindeki ağaç işleme ve palet üretim fabrikasında saat 18.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrikadaki talaşların alev almasıyla kısa sürede yayılan yangına İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi. İş makineleriyle de müdahale edilen yangın gece yarısına doğru kontrol altına alınabildi.

Fabrikanın arka tarafının ormanlık olması nedeniyle, yangının sıçrama ihtimaline karşı itfaye ekiplerinin tedbir aldığı görüldü. Soğutma çalışmalarına devam edilen yangında, fabrika tamamen kullanılmaz hale gelirken, yaralanan ve can kaybı olmadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Şube Müdürü İsmail Özgültekin, yangının çıkış nedeninin henüz belirlenemediğini belirterek, "Akşam saatlerinde çıkan ve hızla büyüyen yangını çevreye sıçramadan kontrol altına aldık. Çok sayıda itfaiye ve iş makinesi ve 60 personel ile müdahale ettik" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler