YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Palalı saldırgan hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı
Palalı saldırgan hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı
08 Nisan 2014 19:30
Gezi Parkı eylemleri sırasında “zırh” diye tabir edilen pala ile bir kadını kovalayan şahıs hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı.

Gezi Parkı olayları sırasında 6 Temmuz 2013’de eylemcilere elindeki "zırh" tabir edilen pala ile saldırarak 1 polisin de aralarında bulunduğu bazı vatandaşları yaraladığı iddia edilen Sabri Çelebi hakkında 3 ayrı dava açılmıştı. Davalardan ikisi İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi’nde birleştirilmiş İstanbul 27. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya ise bugün devam edildi.

Sabah saatlerinde görülen duruşmaya, hakkında 5 yıla kadar hapis istenilen Sabri Çelebi katılmamıştı.

Mahkeme duruşmaya katılmayan Çelebi’nin ifadesinin alınabilmesi için yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Mahkemenin kararı üzerine öğlen saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gelen Çelebi mahkemeye ifade verdi.

İfadesinde, Gezi olayları sırasında daha önce de işyerine saldırıda olduğunu belirten Çelebi, "Olay günü misafirlerimle birlikte işyerinin terasında oturuyorduk. Aşağıdan sesler gelmesi üzerine personelime ne olduğunu sordum. Dışarıda polis müdahalesi olduğunu ve bir grubun içeriye girmeye çalıştığını, içeriye girenlerin gaz maskesi ve kask takmak için çalıştıklarını söylediler. Bunun üzerine polisin içeriye müdahalede bulunabileceğini, içeride bulunan müşterilerinin de durumdan rahatsız olacağını düşünerek bunu kabul etmediklerini, bunun üzerine "Siz AKP'li misiniz, polis yandaşı mısınız?" dediklerini söylediler" dedi.

Tartışmanın büyümesi üzerine mutfaktan zırh denilen aleti alarak dışarıya çıktığını ifade eden Çelebi, “Aralarında şikayetçinin de bulunduğu kalabalığın büyük bir kısmı bayandı. Önümden geçen birkaç kişiye vurmadım. Ama şikayetçi E.Y. önümden geçerken zırhın ters kısmıyla tokat atar gibi kalçasına vurdum. Bana dönüp anneme küfredince de sırtına tekme attım. Diğer göstericiler de bana ve anneme küfrettiler" şeklinde konuştu.

Mahkeme ifadesi alınan Çelebi hakkında çıkarılan zorla getirme ve yakalama kararı kaldırılmasına karar verdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler