YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özlenen yağmur geldi
Aylarca süren kavurucu sıcaklardan bunalan Ankaralılar'ın beklediği yağmur tadımlık da olsa yağdı. Fakat meteroroloji sevindirici haberi verdi. Yağmurların devamı gelecek
Özlenen yağmur geldi
01 Eylül 2010 / 18:21 Güncelleme: 01 Eylül 2010 / 18:21

Uzun süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar bugünden itibaren Marmara ve Ege bölgeleri başta olmak üzere yurt genelinde 8-10 derece düşecek. Sıcaklık düşüşü beraberinde yağışı da getirecek.

Cuma ve hafta sonu yağış alan ve sıcaklık düşüşü yaşanan bölgelerde değişimler olacak. Bu bölgelerde yer yer 2-4 ve 5 derecelik sıcaklık yükselmeleri olacak. Cuma sadece Orta ve Doğu Karadeniz'de yağış beklenirken cumartesi ülke genelinde yağışsız bir gün yaşanacak. Pazar günü Marmara'nın doğusu ve Karadeniz kıyılarında yağış bekleniyor. Bugünlerdeki sıcaklık azalmasıyla birlikte bir çok yerde mevsim normallerine inecek. Hafta sonu meydana gelecek artışa rağmen sıcaklıklar geçtiğimiz günlerdeki kadar sıcak olmayacak."

Bayramda hava durumu

Ramazan Bayramı'nın ilk iki günü ile arife günü Karadeniz'de lokal sağanak yağış geçişleri beklendiğini anlatan Çağlar, yurdun geri kalan kesimlerinde ise yağışsız, az bulutlu ve açık günlerin yaşanacağını belirtti.

Mehmet Çağlar, sıcaklıkların da mevsim normalleri civarında olacağını kaydetti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler