YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgecan’ın katili Suphi'yi öldüren mahkum konuştu
Özgecan’ın katili Suphi'yi öldüren mahkum konuştu
26 Nisan 2016 14:23
Gültekin Alan, “Tecavüzcüler, istismarcılar, kadın katilleri ve satıcıları bilsinler ki en güvenli cezaevinde bile rahat huzur yok" dedi.

Özgecan’ın katili Suphi Altındöken’i cezaevinde öldüren hükümlü Gültekin Alan, Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilmişti.

Gültekin Alan’ı Diyarbakır D Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda ziyaret eden kardeşi Teyfik Alan, sosyal medya hesabından ağabeyinin cinayetle ilgili mesajını paylaştı.

"BEN BİR KAMPANYA BAŞLATTIM"

Alan, ağabeyi Gültekin Alan’la ilgili şu ifadelere yer verdi:  “11 Nisan 2016 tarihindeki olayı devlete karşı yapmadığı mı, devleti zafiyete uğratmak için yapmadığı mı bağıra bağıra söyledim zira devletim başımın tacıdır. Olayda kullandığım silahın temini ve cezaevine girişinde TSK’nın ve cezaevi personelinin ilgisi ve alakası bulunmamaktadır. Orada vurulacak birileri vardı, onları da ben vurdum. Ben bu eylemi kamu vicdanını ve onurlu kadınlarımızın feryadına ve çığlığına ses vermek olarak adlandırıyorum. Tecavüzcüler, istismarcılar, kadın katilleri ve satıcıları bilsinler ki en güvenli cezaevinde bile rahat huzur yok, gizlenecek saklanacak yer yok. Ben bir kampanya başlattım. Herkes evinin önünü süpürecektir. Halkıma saygı ve sevgilerimi sunar, bulunduğum Diyarbakır halkı ve ceza evi personeline gösterdikleri ilgiden dolayı şükranlarımı bir borç bilirim. D Tipi Kapalı Cezaevi Diyarbakır Gültekin Alan.”

Çeşitli suçlardan 50 yıla hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan, daha önce Tokat merkez Zile ilçesi, İstanbul, İzmir ve Adana’daki cezaevlerinde kalmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler