YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgecan'ın katil zanlıları yeniden hakim karşısına çıkıyor
Özgecan'ın katil zanlıları yeniden hakim karşısına çıkıyor
08 Eylül 2015 13:30
Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayetinin ikinci duruşması yarın yapılacak.

11 Şubat 2015 tarihinde kaybolan ve iki gün sonra vahşice öldürüldükten sonra yakılmış halde cesedi bulunan Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan’ın katil zanlıları ikinci kez hakim karşısına çıkıyor. Tarsus Adliyesi’nde görülecek ikinci duruşmaya, ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan 26 yaşındaki minibüs şoförü Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken (50) ile arkadaşı Fatih Gökçe (25), bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, katil zanlılarından Suphi Altındöken'in, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, babası Necmettin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe'nin ise, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme’ suçlarından yargılanacağını aktardı.

Zanlıların ikinci duruşmaya SEGBİS sistemi ile katılmasının beklendiğini kaydeden Antmen, bu kararı doğru bulmadıklarını belirterek, “Toplum vicdanında bu davanın özel bir yeri ve önemi bulunmakta olup, zanlıların mahkemeye getirilmeleri gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Bu duruşmada, savcılık tarafından esas hakkında mütalaanın verilmesini beklediklerini söyleyen Antmen, “Biz de avukatlar olarak gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Davanın bundan sonraki sürecinde adil yargılama ve savunma hakkına riayet edilerek, adaletin en iyi şekilde tecelli edeceğine inanıyoruz” diye konuştu.

İlk duruşmada alınan ifadeler ve toplanan deliler neticesinde cinayetin hunharca ve bilinçli bir şekilde işlendiğinin gözler önüne serildiğini ifade eden Antmen, duruşmada alınan ifadeler ve delilerin yeniden gözden geçirilmesi ile iddianamenin son şeklini alabileceğini belirterek, “Aslan ailesinin avukatları olarak yeniden her 3 sanığın da müşterek fail olduğunu, öldürme fiilini birlikte ortak hareket ederek gerçekleştirdiklerini ve bu nedenle her 3 sanık hakkında da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılacaklarını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler