YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel Timler Silvan'ı PKK'ya dar etti!
Diyarbakır Silvan'da Havadan da desteklenen operasyonlarda 11 zırhlı araç ve 2 panzer kullanılırken, 17 terörist de öldürüldü.
Özel Timler Silvan'ı PKK'ya dar etti!
03 Ekim 2015 / 00:10 Güncelleme: 03 Ekim 2015 / 07:35

Terör örgütünün Silvan'daki planı yine tutmadı. İlçede, hendek kazan PKK'lılar özel timlerce etkisiz hale getirilirken, ilçede kuş uçurtulmuyor.

Polis ve asker, Silvan'da PKK'ya nefes aldırmadı! Sokağa çıkma yasağının ardından Silvan'da operasyon başlatan polis, 180 özel harekat polisi, 5 komando timiyle birlikte ilçeye girdi.
 
Silvan'da, dün sabah saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan helikopter ve tank destekli operasyonda hendek kazan ve kamufle olmak için mahalle aralarına çarşaf ve branda astığı görülen teröristlerin birçok noktaya patlayıcılarla tuzak kurduğu öğrenildi.


Yüksek binalara keskin nişancıların yerleştirildiği gözlenen operasyonda bazı mahallelerde ateş yakan Terör örgütü mensupları, polis ekiplerine zaman zaman uzun namlulu silah ve roketatarla saldırı gerçekleştirdi.

ASKER DE DESTEK VERDİ

Operasyona, 180 Özel Harekat polisi ile 5 komando timinin katıldığı, 10 kobra, 11 zırhlı araç ve 2 panzerin de destek verdiği belirtildi. 17 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda güvenlik güçlerinde can kaybı ve yaralanma olmadı.

Operasyonu bazı vatandaşların pencere ve balkonlardan izlediği görüldü.
 
İlçede ikinci bir emre kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor.

 // ilhan sahin
Rabbim yardimciniz yoldasiniz olsun amin...
03 Ekim 2015 07:45
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler