YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel Harekatçılar nefes kesti
Adana'da düzenlenen "Birlik" adı verilen operasyonda 15 eve baskın düzenlendi. 9 çete üyesi yakalandı
Özel Harekatçılar nefes kesti
21 Ocak 2010 / 15:22 Güncelleme: 21 Ocak 2010 / 15:43

Adana Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği "Birlik" operasyonunda 15 ayrı eve yapılan baskında çek-senet çetesinin 1'i kadın 9 üyesi yakalandı. Gasp, yağmalama, adam kaçırma ve işkence yaparak zorla çek-senet imzalatan çete üyelerinin 1 milyon TL'den fazla haksız kazanç elde ettikleri tahmin ediliyor. 

Edinilen bilgiye göre, darp edilen birkaç çiftçinin yargıya başvurması üzerine jandarma ve polis 3 ay önce çek-senet çetesi elemanlarını takibe aldı. Bugün de sabaha karşı Adana'da 6, Karataş ilçesine bağlı Tuzla Beldesi'nde 9 olmak üzere 15 ayrı yere 50 jandarma ve 50 polis ile baskın yapıldı. Aralarında özel hareket ekiplerinin de bulunduğu polis ve jandarma ekiplerinin katıldığı baskınlarda aralarında çetenin lideri Ahmet Turan T. (35) ile kız kardeşi Ayten S.'nin (30) bulunduğu 9 kişi gözaltın alındı.  

Baskın yapılan evlerde 60'a yakın çek - senet ile 20 tapu ele geçirilirken el konulan bir bilgisayar incelemeye alındı. Baskın yapılan evlerdeki aramalar halen sürerken sevgilisinin yanında yakalanan çete lideri ve kız kardeşi ile birlikte gözaltına alınan S.K (29), M.S. (49), H.Ş. (34), A.T (31), S.E. (26) S.Y. (38) ve H.E. (35) sorgulanmak üzere emniyete getirildi. 
Özel Harekat polisleri sabah saat 06:30 sıralarında çete lideri Ahmet Turan T.'nin Toras Mahallesi'nde bulunan evine baskın düzenledi. Operasyon kameralar tarafından da görüntülendi. Polis, önce apartman önünde güvenlik önlemi aldıktan sonra 10 kişilik bir ekip Ahmet Turan T.'nin oturduğu apartmana girdi.  
Ekipler, 5. kattaki girdikleri dairede Ahmet Turan T.'ye uyurken yakaladı. 

Petrol istasyonu işlettiği bildirilen Ahmet Turan T.'nin, mazot satarak borçlandırdığı çiftçiler ile tefecilik yaparak borç verdiği çiftçilerin tapularını baskıyla kendi üzerlerine aldıkları, borçlarını ödemelerine rağmen tapularını geri vermedikleri belirlendi. Çete üyelerinin, çek - senet tahsilatının yanı sıra gasp ve yağlama eylemlerini de gerçekleştirdikleri, kendilerine karşı koyan kişileri kaçırarak işkence yaptıkları anlaşılırken mağdur konumundaki çok sayıda kişinin korkularından şikayetçi dahi olamadıkları bildirildi.    
Olayla ilgili olarak G.A.(34) adlı kişinin de yakalanmasına çalışılıyor.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler