YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel çocuklardan güvenlik güçlerine duygulandıran mektuplar
Özel çocuklardan güvenlik güçlerine duygulandıran mektuplar
29 Şubat 2016 17:29
Ankara'daki bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören otizm, özel eğitim ve fizyoterapi öğrencileri, Sur ve Cizre'de terörle mücadele eden güvenlik güçlerine mektup gönderdi.

Etimesgut ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören, yaşları 6 ile 18 arasındaki çocuklar, Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadele eden güvenlik güçlerini unutmadı.

Çocuk gelişimi öğretmeni Fatma Temizsoy danışmanlığında yürütülen proje ile çocuklar, Sur ve Cizre'de terörle mücadele eden güvenlik güçlerine mektup gönderdi.

Terörle mücadele eden asker ve polislere moral vermek için bu çalışmayı yaptıklarını ifade eden Temizsoy, çocukların yüzden fazla mektup ve şiiri kaleme aldığını anlattı.

Mektupları, bölgeye gidecek GATA'daki doktorlar aracılığıyla ileteceklerini aktaran Temizsoy, "Çocuklara 'asker ve polis olduğunuzu varsayın ne hissediyorsanız onu yazın' dedim, onlar da içlerinden gelenleri kağıda yazdılar" dedi.

Dayısı asker olan 6 yaşındaki Naide, mektup ve şiirlere Türk bayrağını çizerken, 18 yaşındaki Seyda ise "Şehidim" şiirini okurken duygulandırdı.

9 yaşındaki Ecrin de polis ve askerlere mektubuyla seslendi. 15 yaşındaki Nebi’nin "Polis Abla Polis Ağabey" adlı şiirinde ise "Tükenmesin kalbinizdeki vatan sevgisi. Sen askersin sen komutansın. Türkiye, sen en güzel ülkesin dünyadaki" ifadesi yer aldı.​


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler