YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oyuncak bebeği bomba sandılar, fünyeyle patlattırdılar
Oyuncak bebeği bomba sandılar, fünyeyle patlattırdılar
22 Mart 2016 23:19
Malatya'da terör korkusu yaşayan halk sahipsiz oyuncak bebeği uzun süre aynı yerde görünce bomba paniği yaşadı. Oyuncak bebekte bomba olduğunu düşünenler polisi alarma geçirdi. Oyuncak bebek fünye ile patlatıldı, vatandaş rahat nefes aldı.

Malatya’da kent merkezinde unutulan oyuncak bebek paniğe neden oldu. Şehrin en işlek alanlarından biri olan Eski Belediye Meydanında oturma banklarında oyuncak bebek gören vatandaşlar durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler çevre güvenliği alarak durumu terörle mücadele ekiplerine bildirdi. Oyuncak bebeğin şüphe uyandırması üzerine olay yerine bomba uzmanı ekip çağrıldı. Bu sırada da çevrede toplanan meraklı vatandaşlar çalışmayı izlerken bomba uzmanı ekip giydiği özel elbisesi ile oyuncak bebeğin yanına giderek fünyeyi bıraktı.

Gerekli önlemler alındıktan sonra büyük bir gürültü ile fünye patlatılırken oyuncak bebek patlamanın etkisiyle alev aldı. Bomba uzmanı ekip daha sonra olay yerinde yaptığı incelemede konunun olumsuz olduğunu bildirmesi ile alanda hayat normale döndü. Paniğe neden olan oyuncan bebeğin çocuklar tarafından bölgede unutulduğu tahmin ediliyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler