YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öyle bir kar geliyor ki...
Öyle bir kar geliyor ki...
09 Şubat 2015 09:16
Meteoroloji açıkladı yoğun kar geliyor. Son hava durumu tahminine göre İstanbul 'da kar yarın başlayacak. Ankara 'da etkili olan kar sebebiyle okullar tatil mi?

Türkiye bu haftada kar yağışıyla boğuşacak Meteoroloji 'nin son hava durumu tahminlerine göre kar yağışı bugün Ankara başta olmak üzere Van , Hakkari , Bitlis , Bingöl ve Şırnak illerinde etkili olacak. Kar yağışı sebebiyle okullar tatil kararları almaya başladı. Peki İstanbul hava durumu bu hafta nasıl kar yağışı ne zaman başlayacak? Meteoroloji şiddetli yağışlar için de Antalya, Adana, Muğla, Hatan, Osmaniye ve Kahramanmaraş illerini uyardı.

Balkan ülkelerinde yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışına karşı Meteoroloji uyarı verdi. Kar yağışı ve soğuk hava dalgası bu hafta Türkiye'yi de etkisi altına aldı. Kar yağışı ilk olarak Sivas, Kayseri ve Kahramanmaraş illerini vurdu.

Yoğun kar yağışı ile birlikte kar tatili haberleri de gelmeye başladı. ERZURUM ve Ağrı 'da valiliğin kar tatili kararı aldığı duyuruldu. Erzurum 'da kar yağışı etkisini iyice arttırınca Erzurum Valiliği bugün 9 şubat pazartesi okulların tatil edildiğini açıkladı.

Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji dün başlayan kar yağışının bu dün devam edeceği kaydedildi. Bunun üzerine merkez ilçeler olan Yakutiye, Palandöken, Aziziye’de okul öncesi, ilköğretim okulları, liseler bir gün süreyle tatil edildi. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de 9 Şubat günü izinli sayılacak. Okullarda eğitim- öğretime 10 Şubat Salı günü başlanacak.

BUGÜN KAR YAĞIŞI UYARISI VERİLEN İLLER

Doğu Anadolu'nun günaydoğusunda bugün yer yer yoğun kar yağışı görülecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son meteorolojik uyarıda şu iller uyarıldı;

-Van
-Hakkari
-Bitlis
-Muş
-Bingöl
-Şırnak'ın (doğusu) yer yer yoğun kar yağışları beklendiği belirtildi.

YARIN KAR YAĞIŞI ALARMI VERİLEN İLLER

Salı günü kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı etkili olacak. Meteorolojinin tahminlerine göre kar yağışı şu illerde etkili olacak;

-Kocaeli
-Sakarya
-Bilecik
-Eskişehir
-Kütahya
-Afyon
-Uşak
-Manisa
-Bursa
-Balıkesir
-Çanakkale
-Bolu
-Düzce,
-Zonguldak
-Bartın
-Kastamonu
-Karabük
-Isparta
-Erzincan çevrelerinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler