YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ovit Dağı'nda 'demokrasi şöleni'
Ovit Dağı'nda 'demokrasi şöleni'
14 Ağustos 2016 16:21
Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı'nda 15 Temmuz şehitleri anısına "Demokrasi Şöleni" gerçekleştirildi.

Ekşioğlu Vakfınca Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı'nda 15 Temmuz şehitleri anısına "Demokrasi Şöleni" düzenlendi.

Ovit Dağı'nda yağmur altında bir araya gelen vatandaşlara Türk Bayrağı ile ay yıldızlı tişört dağıtıldı. Şölene katılanlara ÇAYKUR'a ait tırdan çay ikram edildi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, şölende yaptığı konuşmada, ülke olarak önemli ve zor dönemler geçirildiğini belirterek, "Devletimizin, hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın gayretleriyle sorunları aşmaya ve yolumuza devam ediyoruz. 

Bir daha başımıza buna benzer belalar gelmesin diyoruz. Bu belaların başımıza açılmasında, dışarıdan olduğu gibi içimizden de destekler oldu. Dışarıdan destekler hep olmuştur ve olacaktır. İçerdeki destekler bizi yaraladı ve üzdü.

 Umarım herkes aklını başına toplar ve ülkemizin başına böyle olaylar açılmasına katkı verilmez." dedi.

ŞEHİT EKŞİ'NİN AİLESİNE PLAKET

Demokrasi Şöleni'nde, darbe girişimi sırasında İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde vücuduna isabet eden kurşunla hayatını kaybeden Kemal Ekşi'nin ailesine plaket verildi.

Vali Bektaş'tan plaketi alan şehidin annesi Hayriye Songül Ekşi, oğluyla gurur duyduğunu söyledi.

Şölende, sanatçılar 15 Temmuz anısına kahramanlık türküleri söyledi.

Şölene, Vali Bektaş'ın yanı sıra İl Garnizon Komutanı Albay Semih Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İkizdere Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi ile darbe girişimi sırasında şehit olan Kemal Ekşi'nin babası Ekrem, annesi Hayriye Songül, kardeşleri Kübra, Muhammet ve Hüseyin Ekşi ile vatandaşlar katıldı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler