YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otoparkta  tehlike ucuz atlatıldı
Otoparkta tehlike ucuz atlatıldı
02 Mart 2010 18:54
Hamile bir kadının arabasını park ettikten yaklaşık 10 dakika sonra göçük meydana geldi

Kadıköy'de bir binaya ait açık otoparkta çökme meydana geldi. Hamile bir kadının arabasını park ettikten yaklaşık 10 dakika sonra meydana gelen çökme nedeniyle büyük tehlike atlatıldı.
 

Olay, Çiftehavuzlar Bağdat Caddesi numara 205'te bulunan binanın arka kısmındaki açık otoparkta meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Ferah Seyhan isimli hamile bir kadın 34 EV 8580 plakalı cipini otoparka bıraktı. Seyhan otoparktan ayrıldıktan yaklaşık 10 dakika sonra ise büyük bir gürültü koptu. Dışarı çıkan apartman sakinleri, otoparkın bir kısmının çöktüğünü gördü. Olayda, Ferah Seyhan'ın cipi ile ablası Derya Başar'a ait 34 EE 8584 lüks otomobil çökme sonucu oluşan çukura gömüldü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, bölgede güvenlik tedbiri alarak olay yerine kimseyi yaklaştırmadı.
 

Bir görgü tanığı, otoparkın yanında bulunan ağacın yıkılması ile birlikte zeminde çökme meydana geldiğini belirterek, "Altının boş olduğunu bilmiyorduk, bir anda çökme oldu" dedi.
 

Derya Başar'ın eşi Tanju Başar ise eşinin korkulu ile kendisini arayıp, durumu bildirdiğini ifade ederek, "Bu duruma inanamıyoruz. 25 senedir buradayız. Burası daha önce fosseptik çukuruymuş. Kullanılmayınca da çökmüş. Baldızım aracını park ettikten 10 dakika sonra bu olay meydana gelmiş. Aracın içindeyken de olabilirdi, bizim bebeğimiz var o araç içindeyken de olabilirdi. Hepimize geçmiş olsun" şeklinde konuştu.
 

Zabıta ekipleri de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çökme ile birlikte çukura gömülen ve zarar gören araçlar çekici yardımıyla kaldırıldı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler