YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otomobilin lastiğini patlatıp 120 bin lirayı çaldılar
Otomobilin lastiğini patlatıp 120 bin lirayı çaldılar
21 Ocak 2016 16:43
Bursa'da, müteahhidin aracının lastiğini patlatan zanlılar, takibe aldıkları bu kişinin yardım istemek için otomobilinden uzaklaşması üzerine aracın camını kırıp aldıkları 120 bin lira ile kaçtı.

Bursa'da, daire satan bir müteahhidin otomobilinin lastiğini patlatan zanlılar, takibe aldıkları bu kişinin yardım istemek için aracından uzaklaşması üzerine aracın camını kırıp 120 bin lirayı çaldı.

Alınan bilgiye göre, müteahhitlik yapan Ömer Faruk Kaya, 16 HJ 260 plakalı otomobilini park ederek daire satışı için Osmangazi Tapu Müdürlüğüne gitti. Bu sırada bazı kişi ya da kişiler, Kaya'nın otomobilinin arka sağ lastiğini patlattı.

Tapudaki işlemini tamamladıktan sonra, satış bedeli olarak aldığı 120 bin lirayla aracına dönen Kaya, parayı bankaya yatırmak için yola çıktı. Ankara-Bursa kara yolunda lastiğin patladığını fark eden Kaya, aracını yol kenarında park edip, lastikçi aramak için uzaklaştı.

Bu sırada Kaya'yı takip eden 4 kişi, aracın sağ ön camını kırarak koltukta duran ve içinde 120 bin liranın bulunduğu çantayı alarak kaçtı. Kısa süre sonra otomobilinin yanına dönen Kaya, içi para dolu çantanın yerinde olmadığını görünce, durumu polise bildirdi.

Polis ekipleri, parayı çalan kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yola çıktıktan sonra Karayolları 14'üncü Bölge Müdürlüğü yakınlarında lastiğin patladığını fark ettim. Arabayı en yakın cebe park ettim. 

Çanta ön koltukta görünür şekilde duruyordu. 'Yakında bir lastikçi var mı?' diye sormak için araçtan uzaklaştım. İki dakika sonra geri geldim ve paranın çalındığını gördüm" dedi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler