YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otomobilin camını kırıp 40 bin lira çaldılar
Otomobilin camını kırıp 40 bin lira çaldılar
22 Nisan 2015 23:55
Adana'da bir kişinin otomobiline koyduğu 40 bin lira cam kırılarak çalındı.

Edinilen bilgiye göre olay Seyhan İlçesi'ne bağlı Onur Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre  serbest muhasebecilik yapan Mehmet Güllü, Ova Mahallesi'ndeki Gıda Toptancıları Sitesi'ndeki bir banka şubesinden 80 bin lira çekti. Parayı otomobilin torpido gözüne yerleştiren Güllü, 40 bin TL'yi bir başka bankaya yatırdı, kalanı ise başka bir şubeye yatırmak için ayrıldı.

Yolda, bir arkadaşı ile görüşmeye giden Mehmet Güllü, 01 ADS 46 plakalı otomobilini park edip ayrıldı. Mehmet Güllü'nün bankaya girip çıktığı andan beri takip ettiği anlaşılan otomobil, park halindeki aracın yanına yaklaştı. Araçtan inen siyah kıyafetli, beyaz şapkalı bir kişi, Güllü'nün otomobilinin yanına geldi.

Hırsız, cebinden çıkardığı buji parçasını Güllü'nün otomobilinin camına fırlatarak kırdı. Mehmet Güllü'nün aracının içine uzanan hırsız, torpido gözünde, poşet içerisinde duran 40 bin TL'yi alıp, kendi aracına binerek uzaklaştı. Arkadaşının yanında gelen Mehmet Güllü, geri döndüğünde otomobilinin camının kırılıp, parasının çalındığını fark etti.

Mehmet Güllü, durumu polise bildirdi. Hırsızlık Bürosu ekipleri, iş yerlerinin güvenlik kameralarının olay anının görüntülendiği kayıtlara ulaştı. Kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, eşkali ve kullandığı aracın plakası belirlenen hırsızlık zanlısını yakalamak için çalışma başlattı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler