YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otomobil fiyatına kurbanlık!
Otomobil fiyatına kurbanlık!
24 Eylül 2014 16:05
Turgutlu ilçesinde bir çiftlikte bakılan 1 ton 200 kiloluk Belçika Mavisi cinsi 2,5 yaşındaki tosun 25 bin lira bedelle satışa çıkarıldı.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık satışlarında hareketlilik yaşanırken, satışa çıkarılan 1 ton 200 kiloluk Belçika Mavisi cinsi 2,5 yaşındaki tosun, hem cüssesi hem de fiyatı ile görenlerin ilgisini çekiyor.

Turgutlu Ovası Sabancı mevkisindeki çiftliğinde uzun yıllardır büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğiyle uğraştığını belirten Ali Akyay, yetiştirdiği tosunu kurbanlık olarak 25 bin liradan satışa çıkarttığını söyledi. Tosuna "Ramazan" adını verdiğini söyleyen Akyay,"Ramazan adını verdiğim tosunun canlı ağırlığı 1 ton 200 kilogram, fiyatı da 25 bin lira. Ramazan'ı doğduğundan beri çiftliğimde özenle bakıyorum. Ramazan'ı gören ve fiyatını duyanlar şaşırıyor. 'Bu paraya otomobil alınır' diyenler çıkıyor içlerinde ama bizim kurbanlığımız gerçekten çok büyük ve o paraları eder" diye konuştu.

Aynı zamanda kasap dükkanı işlettiğini kaydeden Akyay, "Ramazan'ın Şaban adında ikizi vardı. Onu kendi dükkanımızda et olarak satış yapmak için kestik. Ramazan, kurbanlık olarak satılmazsa, gelecek yıla kadar beslemeye devam edeceğiz" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler