YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otomobil farıyla tavşan avına 5 bin lira ceza
Otomobil farıyla tavşan avına 5 bin lira ceza
11 Ocak 2016 10:11
Konya'nın Altınekin ilçesinde, yasak olmasına rağmen aracın far ışığıyla tavşan avı yaptığı iddia edilen 3 kişi suçüstü yakalandı. Avcılara, toplam 5 bin 228 lira para cezası uygulanırken, araçlarına da mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konuldu.

Edinilen bilgiye göre, Altınekin İlçe Jandarma Komutanlığı ile Doğa Doruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, alınan bir ihbar üzerine harekete geçti. Altınekin ilçesine bağlı Dedeler Mahallesi, Tatlıcak mevkisine gelen ekipler, havanın karardığı saatlerde geldikleri araçlarla far ışığı ile tavşan avı yaptıkları tespit edilen şahıslara suçüstü yaptı. 

Kaçak tavşan avı yaptığı ileri sürülen 3 avcı yakalanırken, araçta yapılan aramada 3 yabani tavşanın vurulduğu tespit edildi. Tavşanlarla birlikte 2 av tüfeği de ele geçirilirken, otomobile mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konuldu.

Ekipler tarafından avcılara belgesiz ve avlanma süreleri dışında avlanma ile avda yasak olan eşyaları kullanmasından dolayı 3 bin 728 lira para cezası, 3 tavşan için de bin 500 lira tazminat olmak üzere toplamda 5 bin 228 liralık para cezası uygulandı. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler