YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otobüsün yanma ve patlama anı kamerada
İstanbul'da eylem yapıp yolu trafiğe kapatan grup, bölgeden geçen belediye otobüsünü ateşe verdi. Kısa sürede alevlere teslim olan otobüsün yanma ve patlama anları amatör bir kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.
Otobüsün yanma ve patlama anı kamerada
14 Haziran 2014 / 06:45 Güncelleme: 14 Haziran 2014 / 06:50

Olay, Başakşehir Şahintepe Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde 22.00 sıralarında meydana geldi. İstanbul Caddesi üzerinde eylem yapan yüzleri maskeli grup, bazı iş yerleri ve duraklara zarar vererek yürümeye başladı. 

Çöp tenekeleriyle cadde üzerinde barikat kuran grup, o sırada bölgeden geçmekte olan Olimpiyat Stadı-Şahintepe hattında çalışan  İETT otobüsünü durdu. Şoför ve yolcular araçtan inip canlarını kurtarırken, göstericiler otobüse ses bombası, havai fişek ve molotof kokteyli fırlattı.

Yanmaya başlayan otobüs kısa sürede alevlere teslim oldu. Durumu haber alan polis ve itfaiye ekipleri bölgeye geldiklerinde otobüsten geriye iskeleti kaldı. İtfaiye ekipleri otobüste soğutma çalışmaları yaptı, olay yeri inceleme polisleri de delil topladı. Eylem sebebiyle olay yerine Çevik Kuvvet polislerinin yanısıra TOMA ve Şorhtland araçlarının da sevk edildiği görüldü. 

Yanma ve patlama anları kamerada

Alevlere teslim olan İETT otobüsünün yanma ve patlama anları cep telefonu tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, otobüsten alevler yükselirken yakınlarındaki bir vatandaşın uyarılar üzerine uzaklaştığı tam ayrıldığı sırada patlamanın meydana geldiği yer aldı.

İşte o anlar:

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler