YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oto galeriler taşınıyor
Oto galeriler taşınıyor
09 Ekim 2010 17:07
Uzun zamandır tartışması süren Başkent'teki oto galerileri için Atalay'dan bir açıklama daha geldi. Galerilerin kısa zamanda taşınacağını vurgulayan Bakan Gölbaşı'nda otomobil şehrinin kurulacağını açıkladı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ankara'da şehir içindeki ikinci el oto galerileriyle ikinci el oto pazarının Gölbaşı'na taşınacağını belirterek, bu ilçede ''otomobil şehri''nin kurulacağını söyledi.

Atalay ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte, Ankara şehir içindeki oto galerinin taşınmasının planlandığı Gölbaşı'ndaki alanı inceledi.

Bakan Atalay, burada yaptığı açıklamada, oto galerilerinin şehir içinde hayatı zorlaştırdığını, caddeleri, sokakları araçların doldurduğunu, güvenlik açısından da sıkıntılara neden olduğuna işaret ederek, illerde bu konuda büyük bir seferberlik olduğunu belirtti.

Ankara'da da uzun süre değişik alternatifler üzerinde çalışıldığını, bu çalışmalarda Ankara Büyükşehir Belediyesi, valilik ve ikinci el oto satışıyla ilgili derneklerin birlikte hareket ettiğini anlatan Atalay, ikinci el oto galerileriyle ikinci el oto pazarının Gölbaşı'na taşınacağını ve ''otomobil şehri'' gibi bir yerin oluşturulacağını bildirdi.

Atalay, yapılacak yerin hem vatandaşlar için hem de esnaf için çok önemli olduğunu vurguladı. ''Ankara rahatlayacak'' diyen Bakan Atalay, projenin Gölbaşı ilçesi için de çok önemli olduğuna işaret etti.

YENİMAHALLE'DEKİ OTO PAZARI DA TAŞINACAK
Yenimahalle'deki ikinci el oto pazarı da Gölbaşına taşınacak. Ayrıca Ankara'ya gelen tırlar için otopark oluşturulacak, oto tamir alanları hazırlanacak, sosyal ihtiyaçlar için de otel, plaza, noter, banka ve lokantaların açılması hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, ''Eğer yetiştirebilirsek önümüzdeki perşembe, yetiştiremezsek bir daha ki perşembe ihaleye çıkmak istiyoruz. İhale süreci yaklaşık 20 gün sürer. İnşallah müşteriyi bulursak 4-5 ayda projeyi bitiririz'' diye konuştu. AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler