YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öten horoza 88 TL ceza
Öten horoza 88 TL ceza
26 Ocak 2013 16:04
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir vatandaş, apartmanın arka tarafında beslediği horoz sabah ötmeye başlayınca, mahalle sakinlerinden bir tanesi tarafından şikayet edilince kendisine 88 lira para cezası kesildiği kaydedildi.

 

Bülent Kantarcı Caddesi'nde ikamet eden horoz sahibi Halit Kırçuval Adlı vatandaş horozun sabaha karşı devamlı ötmesinden dolayı rahatsız olan, bir Mahalle sakini tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.
 
Savcılık dava ile ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verip öten horozun sahibine, kabahatler kanunu’nun 36/1 36/3 maddeleri uyarınca 88 lira para cezası uygulandı. Öten horozun sahibi Halit Kırçuval, horozum ötüyor diye kendisine kesilen 88 lira cezaya şaşırdığını ifade etti.
 
Kırçuval, “ Vatandaşın birisi beni horozumun ötmesi nedeniyle savcılığa şikayet etmiş. Vatandaş horozun ötmesinden dolayı rahatsız olduğunu söylüyor. Halbuki benim evimle onun oturduğu binanın arasında 100 metreden fazla bir mesafe var. beni savcılığa şikayet etti. Savcılık olayın kovuşturmaya gerek olmadığını karar verdi. Kabahatler kanununa göre benim horozumun öterek vatandaşın huzurunu bozması nedeniyle, 88 lira para cezası kesildi. Ben bunu da anlamış değilim şaşırdım kaldım.”dedi.
 
Öten horoz yüzünden uyuyamadıklarını ifade eden S.Ç, “ Bu şikayet mevzu olan horozun sahibi sesini çok sevdiği için getirdiğini söyledi. Horoz sabahın erken saatlerinden Saat 10 a kadar ötüyor. Bizi uykumuzdan uyandırıyor. Horozun erken ötmesi bize rahatsızlık verdiği için, kendisine rica da bulunduk. Buna karşılık horozun sahibi bize herkes uyanıyor sizde uyanın diye karşılık verip nereye şikayet ederseniz edin dedi. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık kovuşturmaya yer olmadığına kara verip horozun sahibine, kabahatler kanununa göre 88 lira para cezası uygulandı.”dedi.
 
 
 
İHA
 
Etiketler: , ,
17:13
 // Kenan Akkuş
Aslında mesken yerlerde horoz ve diğer gürültücü hayvanları beslemek görgüsüzlüktür. Aynı şey benim başımada geldi. Ama ben farklı bir yöntemle hallettim. Sahibine, ya bu horozları bana sat, (3 adet horoz) yada ben bir çaresine bakacam artık dedim. Horoz sahibi aynı zamanda ev sahibimiz. Oda çaresiz sattı. Tam kurtuldum derken, yeni yetme civciv horozlarda ötme alıştırmaları yapmasınmı.. Yeni ötmeye başlayanlar daha bir gıcık ötüyordu. Sabah ev sahibini 5 de uyandırdım. Ben artık taşınacam dedim. Çektim gittim. Öğle saatlerinde tavuk, horoz ne varsa toplayıp satmış. Eh benim gibi sağlam, altın yumurtlayan kiracıyı kaybetmek istememis olmalı....
26 Ocak 2013 17:13
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler