YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otelde yangın paniği
Otelde yangın paniği
16 Temmuz 2013 11:30
Antalya'nın Alanya ilçesinde içerisinde çok sayıda turist bulunan apart otelin sauna bölümünde çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Saray Mahallesi Oral Sokak'ta bulunan My Home adlı apart otelin zemin katında bulunan sauna bölümünden yoğun duman çıktığını gören otel görevlileri, durumu itfaiye ve polise bildirdi. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis, otelde bulunan turistlerin bahçe ve havuz kısmına çıkartılmaları için görevlilerden yardım isterken, itfaiye ekipleri ise yoğun duman nedeniyle içeri giremedi.

Duman ve yangının havalandırma sistemi vasıtası ile diğer mahallere geçişinin önlenmesi amacıyla duman tahliye cihazı kullanıldı. Dumanın azalmasının ardından oksijen tüpleri ve maskeleriyle sauna kısmına giren itfaiye erleri, içeride söndürme ve soğutma çalışmasında bulundu. Aralıklarla müdahaleye devam eden itfaiye erlerine zehirlenme olasılığına karşı ayran ikram edildi.

Yangını haber alarak olay yerine gelen Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ise otel yetkililerinden bilgi aldı. Yangında herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadığını belirten Alanya Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Oral ise, "Otelin zemin katında faaliyet gösteren sauna bölümünde ilk incelememize göre elektrik kontağından kaynaklanan bir yangın meydana gelmiş. Kısa sürede olay yerine intikal edilerek öncelikle polis ekiplerinin de yardımıyla turistlerin tahliyesi sağlanmıştır. Yangının zemin katta meydana gelmesi nedeniyle dumanın tahliyesinin ardından müdahalede bulunulmuştur. İlk incelememiz ve görgü tanıklarının beyanına göre yangına elektrik kontağında meydana gelen kısa devrenin neden olduğunu düşünüyoruz. Maddi hasarın oluştuğu olayda tesellimiz can kaybı ve yaralının olmayışıdır" dedi.

 

İHA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler