YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osmaniye'de iki aile çatıştı: 5 ölü
Osmaniye'de iki aile arasındaki silahlı kavgada, ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Osmaniye'de iki aile çatıştı: 5 ölü
28 Mayıs 2013 / 08:33 Güncelleme: 28 Mayıs 2013 / 12:26

Düziçi ilçesine bağlı Çatak köyünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, iki aile üyeleri arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucu her iki taraftan ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 4 kişi de Düziçi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Jandarma ekipleri Çatak köyünde, polis ekipleri de Düziçi Devlet Hastanesi'nde güvenlik önlemi aldı.

Silahlı kavgada hayatını kaybeden 5 kişinin isimleri belirlendi

Edinilen bilgiye göre, Çatak köyünde iki aile üyeleri arasında çıkan silahlı kavgada Hamdi, Muhammet ve Mehmet Tavut ile Ahmet ve Ümmühan Sümbül öldü. Yaralanan Sultan Sümbül, Düziçi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı, ağır yaralı olan Fatma Sümbül ise Osmaniye Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Jandarma ekipleri gerginliğin büyümesini önlemek için Çatak köyünde güvenlik önlemlerini artırdı. Polis ekipleri de Düziçi Devlet Hastanesi çevresinde tedbir aldı.

Akraba olan iki aile arasındaki tartışmanın arazi ve su meselesi yüzünden çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu, ailelerin daha önce birçok kez bu konularda birbirleri hakkında şikayette bulundukları öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler