YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oruç tutmayana dayak iddiası yalanlandı
BirGün, SoL, Yön Haber Kestel'de Alevi ailenin oruç tutmadığı için dayak yediğini iddia etti, haber tahmin edileceği üzere yalanlandı.
Oruç tutmayana dayak iddiası yalanlandı
15 Temmuz 2015 / 21:09 Güncelleme: 15 Temmuz 2015 / 21:14

"Oruç tutmadığı için dayak yedi" haberleri Türkiye için artık bir klasik.. Ramazan'ın bitmesine iki gün kala yine böyle bir asılsız bir iddia ortaya atıldı.

BirGün, ve SoL'un haberine göre, Bursa'nın Kestel ilçesinde Alevi bir aile dayak yemişti. Haber yalanlandı ve aslında ne olduğu ortaya çıktı.

İşte olayın aslı;

Kestel'de oturan Nurgül ve Daimi Gül çifti, çocukları 10 yaşındaki Murat ile birlikte dün saat 19.00 sıralarında Ahmet Vefik Paşa Mahallesi'nde bulunan Kent Parkı'na gitti. Daimi Gül, dondurma isteyen oğluna para verdi.

Çocuk da parkta Şentürk Kırdudu'nun işlettiği büfeye giderek dondurma almak istedi. Bu sırada tezgahta bulunan Şentürk Kırdudu'nun oğlu Can Kırdudu, dondurma isteyen Murat Gül'e işinin olduğunu söyleyerek bir süre beklemesini istedi.

Bunun üzerine anne ve babasının yanına dönen Murat Gül, kendisine dondurma verilmediğini söyleyince buna sinirlenen Nurgül Gül büfeye gidip Can Kırdudu ile tartıştı. Bu sırada işyerine gelen Daimi Gül de çocuğa tokat attı.

BAŞINA KÜREKLE VURMUŞLAR

Daha sonra işyerinden ayrılan Gül çifti yürüyerek evlerine giderken, olayı öğrenince arkalarından gelen Şentürk Kırdudu ile yanında bulunan ve adı öğrenilemeyen arkadaşının saldırısına uğradı.

Yaşanan kavgada yaralanan Gül çifti Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kafasına kürek ile vurulan Daimi Gül yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

50 KİŞİ BÜFEYE SALDIRDI

Olayı öğrenen Gül çiftinin yakınları, saat 22.00 sıralarında Kent Parkı'na gelerek Şentürk Kırdudu'ya ait büfeyi taşladı. Yaklaşık 50 kişiden oluşan grubu polis dağıttı. Şentürk Kırdudu gözaltına alınırken, kavgada Daimi Gül'ün kafasına kürek ile vuran ve adı açıklanmayan şüpheli ise aranıyor.

Olayla ilgili açıklama yapan yetkililer, "Kavga çocuklar yüzünden çıktı. Sosyal medyada yer aldığı gibi oruç tutulup tutulmaması nedeniyle değil. Bunu, yaralanan Nurgül Gül de söylüyor" dedi.

 // antigezi
Seçimden sonra da bihalt yiyemeyeceklerini anlayınca yine yalana dolana iftiraya geziciliğe vuruyorlar işi......
15 Temmuz 2015 21:34
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler