YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortalığı savaş alanın çevirdi
Lodosun uçurduğu çatı, ortalığı savaş alanına çevirdi.
Ortalığı savaş alanın çevirdi
01 Ocak 2010 / 16:47 Güncelleme: 01 Ocak 2010 / 17:18

Bursa'da şiddetli lodosun oluşturduğu hortumun uçurduğu çatı, havalanıp 50 metre ilerideki caddeye düştü. Olayın cuma saatinde cereyan etmesi büyük bir faciayı önledi. Bir otomobil ile iki eve zarar veren çatı sebebiyle yol uzun süre trafiğe kapandı. Şoka giren vatandaşlardan kimi deprem, kimisi ise uçak düştüğünü zannederek sokağa fırladı.

Merkez Osmangazi ilçesinde, Kanalboyu Caddesi, Kabak Sokağı'nda Ömer Yalçın'a ait evin çatısı, öğle saatlerinde şiddetli lodosun oluşturduğu hortumun etkisiyle havalandı. Yaklaşık 100 metrekarelik demir yığını 50 metre uçtu. Önüne çıkan 8 katlı binanın hızını kestiği çatı, Necati Gencal'a ait 16 LP 180 plakalı otomobile zarar verip Kanalboyu Caddesi'nin üzerine düştü. Olay sırasında caddeden bir araç ya da yayanın geçmemesi muhtemel bir faciayı engelledi.

Büyük bir gürültüyle irkilen mahalle sakinlerinden kimi deprem olduğunu, kimide de uçak düştüğünü sanarak sokaklara döküldü. Deprem olduğunu zannederek dışarı çıktıklarını ifade eden Necati Gencal, "Çatı bizim bulunduğumuz 8 katlı binaya çarpınca hızı kesildi. Aksi takdirde caddenin karşısındaki evlere çarpabilirdi. Olayın herkesin namazda olduğu cuma saatinde olması muhtemel bir faciayı engelledi" diye konuştu.

Polis caddeyi trafiğe kapatırken, itfaiye ekipleri çatının kaldırılması için çalıştı. İş makinesinin yardımıyla yoldan çekilen çatı, kaynak makineleriyle parçalanarak sahibine iade edildi.

 


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler