YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Orta Doğu ve Afrika'dan ekonomik konut talebinde büyük artış var"
"Orta Doğu ve Afrika'dan ekonomik konut talebinde büyük artış var"
17 Şubat 2016 11:27
Karmod Prefabrik Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya, "Türk prefabrik yapı sektörü olarak kaliteli üretimin meyvelerini toplamaya başladık. Orta Doğu ülkeleriyle beraber neredeyse tüm Afrika ülkelerinden ekonomik konut talebinde büyük artış yaşanıyor" ded

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Çankaya, prefabrik konutların teknolojik üretimle çok kısa sürede ve yüksek kalitede üretilebildiğini, profesyonel paketleme sistemleri sayesinde bir gemi konteynerine 3 ev yüklenebildiğini ve yine çok kısa sürede yerinde monte edilebildiğini bildirdi.

Çankaya, söz konusu evlerin bu özellikleri ve metrekare başına düşen uygun fiyatlarıyla maddi durumu iyi olmayan aileler için ciddi anlamda ön plana çıktığını dile getirdi. Fakir vatandaşları için yaşam alanı oluşturmak isteyen ülkelerin Karmod projeleriyle yakından ilgilendiğine işaret eden Çankaya, şunları kaydetti:

"Ürettiğimiz prefabrik evlerin Afrika kıtasının geleneksel ev yapısından farklı olması ve yerel halkın ürünlerimiz hakkında yeterince bilgi sahibi olmaması nedeniyle ilk aşamada çekinceler olabiliyordu. Ancak evlerimizde kullanılan ürünlerin yüzde 100 Türk menşeli kaliteli ve uzun ömürlü olması Karmod'u Orta Doğu ve Afrika pazarında tercih edilen bir marka haline getirdi.

Türk prefabrik yapı sektörü olarak kaliteli üretimin meyvelerini toplamaya başladık. Orta Doğu ülkeleriyle beraber Orta ve Batı Afrika başta olmak üzere neredeyse tüm Afrika ülkelerinden ekonomik konut talebinde büyük artış yaşanıyor. Batı Afrika ülkelerinde özellikle Fildişi Sahili, Nijerya va Çad'da çok etkiniz. 2015 yılında Burkina Faso'da fuara katıldık, Fildişi Sahili'nde bayilik verdik ve showroom kurduk. Birçok Afrika ülkesinde başbakanlık ve içişleri bakanlıkları seviyesine görüşmelerimiz devam ediyor."

Çankaya, Almanya'ya göç eden Suriyeli mültecilere kalıcı yaşam alanları oluşturmak için de Alman devlet kurumları ile yakın çalışma içinde olduklarını belirterek, "Alman iş ortaklarımızın, sertifikalı ürünlerimizin yüksek kalitesinden memnun olmaları bizleri de çok mutlu ediyor" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler