YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Örgütün hendek kazmasına karşı çıkan esnaf darp edildi
Örgütün hendek kazmasına karşı çıkan esnaf darp edildi
09 Aralık 2015 16:44
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde teröristlerin hendek kazmasına karşı çıkan market sahibi, önce darp edildi daha sonra iş yerine taş ve sopalarla saldırı düzenlendi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, iş yerinin önüne hendek kazıp, barikat kurmak isteyen teröristlere tepki gösteren esnaf darp edildi.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri, Kaynartepe Mahallesi'nde Hacı Gençer'in de iş yerinin bulunduğu sokakta barikat kurup, hendek kazmak istedi.

Teröristlere karşı çıkan Gençer önce darp edildi, daha sonra işlettiği markete saldırıda bulunuldu.

Gençer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, örgüt mensuplarının yaklaşık 4 aydır ilçenin farklı mahallelerinde barikat kurup, hendek kazmaya çalıştığını söyledi.

Huzursuzluk yaşayan ilçe halkının bu durumdan rahatsız olduğuna dikkati çeken Gençer, şunları kaydetti:

"Yüzleri kapalı YDG-H çeteleri dükkanımızın önüne hendek kazıp, barikat kurmaya çalıştılar. Esnaf olarak yaptıklarının doğru olmadığını söylerken bir grup sözle sataştıktan sonra taş ve sopayla saldırdı. Tehdit ederek dışarıdaki soğuk içecek dolabının camını kırdılar. Ağabeyim de yanımdaydı. Apar topar dükkanımızı kapatıp, çıkmak zorunda kaldık. İnsanları rahatsız ediyorlar ancak kimse korkusundan müdahale edemiyor, çünkü ellerinde silah var."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler