YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Organlarıyla 6 hastaya umut oldu
Organlarıyla 6 hastaya umut oldu
20 Eylül 2014 09:42
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen Rıfat Zeybek'in organları 6 hastaya nakledilecek.

Alaşehir ilçesinde 5 gün önce geçirdiği trafik kazasının ardından Turgutlu Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 50 yaşındaki 3 çocuk babası Rıfat Zeybek'in beyin ölümü gerçekleşti. 

Zeybek'in beyin ölümüne hükmedilmesinin ardından ailesiyle irtibata geçen hastane yetkilileri, aileyi organ bağışına ikna etti. 

Bağışın ardından Zeybek'ten alınan doku örnekleri test için Ulusal Organ Nakli Koordinasyon Merkezi'ne gönderildi. Merkezden gelen sonuçlar doğrultusunda, Zeybek'in ince bağırsağı İzmir Tepecik Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, korneası ve bir böbreği İzmir Bozyaka Hastanesinde, karaciğeri İzmir Özel Kent Hastanesinde, kalp ve diğer böbreği de Ege Üniversitesi Hastanesinde organ bekleyen hastalara uyum sağladı. 

Turgutlu Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Güler Turgut, Zeybek'in ailesinin konuya büyük bir olgunlukla yaklaştığını belirterek, aileye bu davranışlarından dolayı teşekkür etti. 

Turgutlu Devlet Hastanesinde bu yıl 3'üncü kez organ bağışına katkı sağladıklarını kaydeden Turgut, "Bu bağışta başhekimimiz Sabri Taşçıoğlu, ve ekibi oldukça büyük bir çaba sarf etti. 6 organ 6 farklı hayata umut oldu" dedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler