YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Organlarıyla 3 kişiye hayat verecek  ​
Organlarıyla 3 kişiye hayat verecek ​
03 Aralık 2015 23:47
Bursa'da, beyin kanaması sonucu Çekirge Devlet Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen 63 yaşındaki kadının organları, 3 hastaya umut oldu.

Kimliğinin açıklanması istenmeyen Ü.T'nin operasyonla karaciğeri ile böbrekleri, Bursa'daki 3 hastaya nakledilmek üzere alındı.

Organ Nakli Koordinatörü ve Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Timur Didinen, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yılın 12'nci donör operasyonunu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ü.T'nin beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından ailesiyle irtibata geçtiklerini belirten Didinen, şunları söyledi:

"Üç evladı hiç tereddüt etmeden organlarının bağışlanmasına karar verdi. Biz de operasyon için ekiplerimizi beklemeye başladık. Hastanın karaciğeri ve 2 böbreğiyle 3 cana can katacağız, onları yeniden hayata başlatacağız. Bizim arkamızda çok gizli kahraman bir ekip var. Onlarla beraber bu hızla devam ederek inşallah organ nakli konusunda Türkiye birincisi olma hedefimizi korumaya devam ederiz."

Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Kayhan Sonkur da hastane organ bağışına çok önem verdiklerini dile getirdi. Ekip olarak güzel çalışmalara imza attıklarını kaydeden Sonkur, "Arkadaşlarımız bu konuda çok başarılı. Bizler de idare olarak elimizden gelen her desteği veriyoruz. Türkiye'de şu anda çok iyi bir noktadayız. İnşallah yıl sonuna kadar daha iyi bir noktaya geleceğiz" diye konuştu.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler