YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ordulu kadınlar teröriste bıçakla direnmiş
Ordu'nun Gölköy ilçesinde güvenlik güçleri tarafından öldürülen 'Hejan' kod adlı Servet İnci'nin, kaçmak için gasp ettiği bir aracın içerisinde bulunan iki kadının bıçak çekerek kendisine direnmesi sonucu kaçtığı belirtildi.
Ordulu kadınlar teröriste bıçakla direnmiş
21 Ağustos 2016 / 17:35 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 17:45

Ordu'nun Mesudiye ilçesine bağlı Topçam bölgesinde 3 askerin şehit edilerek, 2 askerin yaralandığı terör saldırısının ardından, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonlar yoğunlaştırıldı.

3 gün önce Gölköy İlçesine bağlı Uluvahta Yaylası bölgesinde operasyon yapan güvenlik güçleri ile sıcak temas sağlayan 5 kişilik PKKlı grubun gecenin karanlığından faydalanarak ormanlık alana kaçması üzerine grup bu bölgede kıskaca alındı.

BAŞINA 300 BİN TL ÖDÜL KOYULMUŞTU

Çatışmada üçe ayrılan gruptan Hejan kod adlı, Bulanık nüfusuna kayıtlı 1990 doğumlu, gri bültenle aranan terörist arasında yer alan ve başına 300 bin TL ödül koyulan Servet İnci, dün akşam saatlerinde sağlanan sıcak temasta etkisiz hale getirildi. 

İddiaya göre Uluvahta yaylası bölgesine 10 kilometre mesafede Haruniye Fındıcak mevkide, silah zoruyla gasp ettiği bir aracın içine binerek Topçam bölgesine kaçmak isteyen Servet İncinin, araçta sürücünün yanında bulunan 2 kadının bıçak çekerek kendisine direnmeye çalışması üzerine araçtan inerek kaçmaya çalıştı. 

Terörist Servet İnci, yolda kaçarken bu kez traktör gasp ederek, köylünün yiyeceklerini çalıp tekrar bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. 

Birkaç kilometre gittikten sonra traktörü terk eden PKKlı terörist, bölgede operasyon yapan güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülerek etkisiz hale getirildi.

MESUDİYE'YE SALDIRAN GRUPTAN

PKKlı Servet İncinin, Mesudiye İlçesi Topçam bölgesinde 3 askerin şehit edildiği, 2 askerin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren grubun içinde yer aldığı tespit edildi. 

Servet İncinin cesedi bu sabah Gölköy Devlet Hastanesi morgundan alınarak otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öldürülen terörist üzerinde 1 kalaşnikof tüfek, 4 dolu şarjör, 4 el bombası, 1 roketatar, harita, dürbün, yaşam malzemesi, el yapımı patlayıcı maddeler ile yiyecek ele geçirildi.

Aynı bölgede olduğu tespit edilen 4 teröristin yakalanması için emniyet, jandarma Özel Harekat Timleri ve komandolar da 10 kilometrelik ormanlık alanı abluka altına aldı. 

Operasyonlara Ordunun yanı sıra takviye olarak Tokat, Giresun ve Erzincandan gelen jandarma ve emniyet Özel Harekat Timlerinin de katıldığı belirtildi.

ORMANA GİDİP TERÖRİST ARARIZ

Çatışmanın yaşandığı bölgede vatandaşlarında fındık bahçelerinde hasada devam ettiği gözlendi. 

Fındık harmanında fındık patozlayan vatandaşlar, PKK'nın Karadeniz'de kesinlikle barınamayacağını, devletin kendilerine izin vermesi halinde, silahlarla ormana girip terörist arayacaklarını söyledi.


DHA

Devlete akıl verenler ya cahildir yada haindir
 // patates
Ìc yüzünü bilmediğimiz dünya politikasında kimin haddine dünkü çocukların bildikleriyle devlete akıl vermek. Ömer yazdıklarını takip ediyorum sende biraz FETÖ kokusu alıyorum . Paralelciler iş başında fitneye dikkat edelim!...
21 Ağustos 2016 21:32
 // Ömer
sn. Cumhurbaşkanı terörün arkasındaki güçten söz ediyorsunuz. Daiş yani IŞİD sözde islami devleti diyor.peki islam devleti peşindeki çakallar nedense her gün müslüman katleden terör devleti ısraile dokunmuyor.bunları bildiğiniz halde ısrail ile abd ile stratejik ortaklık ve anlaşmaların sebebi nedir? Yoksa haberiniz yok mu?...
21 Ağustos 2016 20:48
 // Ömer
ısrailile barışma için mecliste imzalamadan çok önceleri zaten anlaşılmış ve israillier turist (ajan )adı altında ellerini kollarını başlayarak Türkiye'nin her tarafında serbestçe dolaşıyorlardı.aylar önce dedik site arşivinde mevcut israil ile anlaşma sonrası kargaşaya terörist eylemlere dikkat demiştik (komplo teorlerinin hakim olduğu mantık aramak mantıksızlıktır)...
21 Ağustos 2016 20:37
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler