YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ordu resmen büyükşehir
Ordu resmen büyükşehir
21 Mart 2013 15:44
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ordu'nun büyükşehir belediyesi olmasını öngören kanunu onayladı.

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’nun artık Türkiye’de 30. büyükşehir olarak yerini aldığını belirterek, Ordu’ya bakışın bundan sonra farklı olacağını söyledi. Ünal, “Cumhurbaşkanımızın onayı ile birlikte Ordu artık büyükşehir, olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kanunla çerçevesinde 30. sırada yerini almış durumdadır.

Bu çalışmalar süresi içerisinde gerek vatandaşlarımızın, gerek sivil toplum örgütlerinin gayretleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. Ordu hepimizin Ordu büyükşehir olarak, çok büyük hizmetlerin adresi olacaktır. Ordu’nun büyükşehir farklılığını bu sabah, genel merkezimizde büyükşehirlerin içerisinde bulunan bir il olarak, toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni büyükşehir olan 4 büyükşehir arasında Ordu’da toplantıya katıldı ve toplantıda bakan yardımcılarımızda hazır buluyordu Ordu’yu konuştuk değerlendirdik.

Artık Ordu’ya bakış farklı olacak, Orduluların olaylara bakışı daha farklı olacaktır. Artık Ordu büyükşehir olarak, tarihte yerini almıştır. Biz de milletvekilleri olarak üzerimize düşen her görevi yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler