YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Operasyondaki polislerden teröristlere 'teslim olun' çağrısı
Operasyondaki polislerden teröristlere 'teslim olun' çağrısı
17 Şubat 2016 22:23
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon yapan güvenlik güçleri, bölgede dar bir alana sıkışan teröristlere "teslim olun" çağrısı yaptı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör örgütüne yönelik operasyon yapan güvenlik güçleri, megafonla bölgedeki teröristlere "teslim olun" çağrısında bulundu.

Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için başlatılan operasyon, 28 Kasım 2015'ten bu yana devam ediyor.

Operasyonda sona yaklaşan güvenlik güçleri, bölgedeki bölücü terör örgütü mensuplarına "teslim olun" çağrısı yaptı. Diyarbakır Valiliği, söz konusu görüntüleri basın mensuplarıyla paylaştı.

"Ölümü değil, yaşamı seçin"

Görüntülerde, güvenlik güçlerinin zırhlı araç içinden teröristlere anons yaptığı yer alıyor.

"Terör olaylarına son verin ve teslim olun. Ölümü değil, yaşamı seçin. Gelin kanunun ve adaletin kollarına teslim olun. Sizlere asla zarar verilmeyecektir. Güvenlik güçlerinin ilerleyemediğini söylüyorlar, buna inanmayın, sizleri kandırıyorlar. Bugün Silopi'de, Cizre'de huzur ortamı tam olarak sağlandı. Çok yakında Sur'a da huzur gelecek" denilen anonsta, devletin operasyondaki kararlılığına vurgu yapıldı.

Anonsta şu ifadelere yer verildi:

"Devletin kararlılığı ortadadır. Mücadele, hepiniz teslim olana kadar devam edecek. Teslim olanlar, şimdi devletin güvencesindedirler. Daha fazla ölüme neden olmayın. Söylediklerimizi iyi düşünün. Sizin canınız ve kanınız üzerinden kimsenin menfaat sağlamasına ve siyaset yapmasına müsaade etmeyin. Bir an önce kararınızı verip, devletin şefkatine ve adaletine teslim olun.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler