YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Online yemek sipariş platformları haksız kesintiler yapıyor'
'Online yemek sipariş platformları haksız kesintiler yapıyor'
12 Kasım 2015 16:03
TÜRES Başkanı Tatlıdil, "Yiyecek-içecek arama ve sipariş platformlarının alışverişlerde yeme-içme firmalarından yaptıkları yüksek kesinti, sektörü zarara uğratıyor'' dedi.

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Birliği (TÜRES) Başkanı Ali Tatlıdil, yiyecek-içecek arama ve sipariş platformlarının alışverişlerde yeme-içme firmalarından yaptıkları yüksek kesintinin sektörü zarara uğrattığını bildirdi.

Tatlıdil, yaptığı yazılı açıklamada, yiyecek ve içeceklerin online satıldığı platformlardan yapılan alışverişlerde restoran ve lokantalardan kesilen payın artırıldığı bilgisini verdi.

Yatırım maliyeti yüksek restoranların kapandığına ilişkin haberlere dikkati çeken Tatlıdil, yeme-içme sektörünün giderlerinin her geçen gün arttığını aktardı.

Tatlıdil, "Kendi çapında şubeleşmiş, markalaşmış ve kurumsallaşmış yiyecek-içecek firmaları da üzülerek belirtmek istiyorum ki kapanma akıbeti beklemektedir" ifadesini kullandı.

"Yemek çeki ve online siparişte haksız kesintiler yapılıyor"

Tatlıdil, sektöre belirli ölçüde canlılık getiren yemek çeki ve online sipariş hatlarının gün geçtikçe yeme-içme firmalarını kendilerine bağımlı hale getirdiklerini ve komisyon oranlarını hakkaniyet ölçüleri dışında almaya başladığını savundu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler