YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Online telefon satışında büyük dolandırıcılık
Online telefon satışında büyük dolandırıcılık
30 Temmuz 2015 09:40
Kayseri'de bir adamın "Cep telefonu kazandınız" diyerek 100 TL karşılığında aldığı kutunun içinden 1 paket biber tohumu, 1 paket yeşil kahve ve birkaç markasız krem çıkınca neye uğradığını şaşırdı.

Kargoyu 100 lira ödedikten soınra teslim alan Çanakçı, dolandırıldığını belirterek, "Benim durumuma kimse düşmesin" dedi. Ömer Çanakçı’yı telefonla arayan bir kişi, "Bizden hediye cep telefonu kazandınız, telefonunuzun hangi PTT şubesine gönderilmesini istersiniz" dedi.

100 TL ödedi

Cep telefonu kazandığına inanan ve sevinen Çanakçı, telefonunun, Tomarza PTT şubesine gönderilmesini istedi. Kapalı bir kutu içerisinde gelen kargoyu 100 lira ödeyerek teslim alan Çanakçı, kutunun içinden 1 paket biber tohumu, 1 paket yeşil kahve ve birkaç markasız krem çıkınca neye uğradığını şaşırdı.

Dolandırıldığını anladı

Bir yanlışlık olduğunu düşünen Çanakçı, hemen telefonla kendisini arayanlara ulaşmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Dolandırıldığını anlayan Çanakçı, "Benim düştüğüm duruma hiç kimse düşmesin. Böyle satıcılara kesinlikle itibar edilmemeli" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler