YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onlar da kasabı suçladı
Onlar da kasabı suçladı
07 Ocak 2010 17:11
Adana'da 'eşek eti' zanlısı firma yetkilisi: Bize komplo kuruldu

Hastalara at ve eşek eti yedirdiği açıklanan yemek firması yetkilileri, 2010 yılının sözleşme yenilemesine 1 hafta kala yemeklerde at ve eşek etine rastlanmasını 'komplo' olarak değerlendirerek, et aldıkları kasap hakkında da suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. 

Firma Genel Koordinatörü Mehmet Akif İlhan, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde yatan hastalar ve  kurum personeline at ve eşek eti yedirilme konusunda et aldıkları firmayı suçladı. İlhan, "Sözleşme süremizin bitimine 1 hafta kala bu olayın çıkmasını komplo olarak düşünüyoruz. Biz de et aldığımız kasabı bulamıyoruz. Et aldığımız kasap hakkında suç duyurusunda bulunduk. Basında haberlerimizin çıkmasının ardından çok büyük sıkıntıya girdik." dedi.
 

İlhan, Adana İl Tarım Müdürlüğü elemanları, şirketlerinin yemek fabrikasında denetim gerçekleştirdiğini belirterek, "Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi için hazırlattığı yemeklerde kullanılan etlerden alınan parçalardan yapılan serolojik analiz sonucu örneklerin 'tek tırnaklı hayvan eti' olduğunun tespit edildiği ve bu hususun 'Kırmızı et ve et ürünleri üretim çalışma ve denetleme usul ve esaslara dair yönetmeliğe' uygun olmadığı belirtilmiş ve bu durum tarafımıza bildirilmiştir. Çeşitli yayın organları vasıtasıyla kamuoyuna 'Hastanedeki yemeklere at ve eşek eti konuldu' şeklinde yansıtılan konu bize çok zarar verdi." dedi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler