YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önce uyardı, sonra soydu
Önce uyardı, sonra soydu
01 Eylül 2010 16:28
Fatih Karagümrük'teki Edirnekapı PTT şubesi, iki ay ara ile ikinci kez soyuldu.

Öğle arasında PTT şubesine gelen soyguncu, daha önceden tanıştığı görevlilerle bir süre konuştu. Daha sonra yanındaki silahı biri kadın iki görevliye gösteren soyguncu şubenin tuvaletine geçmelerini istedi. Burada çalışanların ellerini bağlayan şahıs kasada bulunan 5 bin TL'yi alarak kaçtı.
 

İki ay önce soyulan Korcu Sokak 12 numaradaki Edirnekapı PTT Şubesi'ne bir gün önce gelen soyguncu, kendisini polis olarak tanıttıktan sonra çalışanları, yaşanabilecek soygunlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
  

PTT şubesinin tuvaletinden karşı binadaki komşulara seslenen iki PTT çalışanı yardım istedi. PTT çalışanlarını yardım çığlıklarını duyan Nemciye Düzel kocası ile birlikte PTT şubesine giderek iki görevliyi bağlı bulundukları yerden çıkarttı.
 

Olayı anlatan Düzel, "Camdan 'abla bize yardım edin' diye ses geldi. Baktığımda iki kişinin tuvalette bağlı olduğunu gördüm. Kocamla birlikte içeri giderek iki kişinin ellerini çözdük." dedi.
 

Olaydan sonra PTT şubesine gelen polis ve PTT yetkilileri soygunla ilgili inceleme yaptı. Polis soyguncunun yakalanması için çalışma başlattı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler