YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Halisdemir, darbeci Semih Terzi'yle 5 yıl çalışmış
15 Temmuz kahramanı Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğlunun 5 yıl boyunca darbeci general Semih Terzi ile birlikte görev yaptığını söyledi.
Ömer Halisdemir, darbeci Semih Terzi'yle 5 yıl çalışmış
27 Eylül 2016 / 18:18 Güncelleme: 27 Eylül 2016 / 18:19

15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir etabını kazanan sporcular Murat Yazıcı, Şakir Şenkalaycı, Fırat Şahin ve Mevlüt Kolay motosiklet korteji ile geldikleri Niğde'nin Bor İlçesine bağlı Çukurkuyu Beldesi'ndeki şehit Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret etti.

15 Temmuz'da darbeci general Semih Terzi'yi öldüren Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, kendine başsağlığı ziyaretine gelen Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı ile arasında geçen konuşmaları anlattı.

Baba Hasan Hüseyin Halisdemir, "Özel Kuvvetleri teslim aldıktan sonra Türkiye'yi teslim alabileceklerini düşündüler ama çocuğuma Allah rahmet eylesin kendini şehit etti. İyi ki gençlerimiz var. Ben Zekai Komutanımla görüştüm kendisine 'Efendim ben sizin korumalığınızı yapabilirim' dedim. O da teşekkür etti" dedi.

Zekai Komutanın oğlunun öldürdüğü general Semih Terzi ile 5 yıl birlikte çalıştığını kendisine söylediğini hatırlatan Halisdemir, "Ömer Halisdemir bu hain darbeci komutanla 5 yıl görev yapmış. Ben komutanından öğrendim. Afganistan'da 1 yıl kaldı, Kuzey Irak'ta 10 yıl görev yapmış. Ömer bu haini biliyormuş. Ömer'in teslim edeceğini düşünmüş ama o birliği teslim etmemiş. Ömer kabul etmemiş. Çocukluğundan beri Atatürk İnkılaplarını iyi okurdu 3 dil biliyordu tüm Avrupa'yı gezmiş" diye konuştu.

sukut altındır
 // kayı boyu
Avrupa gezmekle, üç dil bilmekle, inkılapları ezberlemekle o şehitlik mertebesine ulaşılmaz. en iyisimi sen sus baba. ömer şimdi peygamberimizin sofrasında. Ömer'e layık bir baba olmak güzeldir bence....
28 Eylül 2016 Çarşamba 09:40
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler