YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Faruk'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan köpek hediyesi
Ömer Faruk'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan köpek hediyesi
06 Kasım 2015 21:10
Yozgat'ta yaralı köpeği tedavi ettirmek için devlet hastanesi acil servisine götüren Ömer Faruk Yıldırım'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Terrier cinsi köpek hediye edildi.

Yozgat'ta yaralı köpeği tedavi ettirmek için Yozgat Devlet Hastanesine götüren Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Ömer Faruk Yıldırım, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Cumhurbaşkanı Külliyesine gitti.

Külliye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Minik Ömer Faruk, Cumhurbaşkanından köpek istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ömer Faruk'un isteğini kabul ederek terrier cinsi köpek hediye etti. Hediye edilen köpek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan tarafından minik Ömer Faruk'a ulaştırıldı. Köpeğine kavuşan Ömer Faruk, çok mutlu olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'da Ömer Faruk'un çok duyarlı bir davranış sergilediğini belirterek, "Biz bir elçiyiz sayın cumhurbaşkanımızın Ömer ' hediyesini getirdik. Ömer Faruk Yozgatlıların da yüzünü ağırtan güzel bir iş yaptı. Bütün insanlara örnek olan bir davranış ortaya koydu. Hayvanları seven onlara değer veren, insanları da zaten sever ve değer verir. Adeta bir insanlık dersi verdi Yaşı küçük ama yaptığı iş çok büyük adı gibi Ömer Faruk iyiyi, doğruyu ayır edebiliyor. Ayrıca cumhurbaşkanımızın dikkatini çekti, Yozgat'ımızın da adını duyurmuş oldu. Ömer Faruk'a teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın hediyesini kendisine takdim ettik" dedi.

Köpeğini alan Ömer Faruk ise çok mutlu olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Anne Zahide Yıldırım ise Ömer Faruk'un yaralı bir köpeği tedavi ettirmek için hastaneye götürmesinden sonra basında yer aldığını belirterek, "Cumhurbaşkanımız bunu görmüş, bizi külliyeye davet etti. Çok mutlu olduk . Ömer Faruk Cumhurbaşkanımız ile konuştu. Cumhurbaşkanımız Ömer Faruk'a köpek hediye ettik. Kendisine çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler