YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölüler sular altında kaldı
İzmir'de sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış günlük yaşamı olumsuz etkilerken, Buca Kaynaklar Mezarlığı sular altında kaldı.
Ölüler sular altında kaldı
02 Şubat 2010 / 19:54 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 19:54

Kabir ziyaretine giden bazı vatandaşlar ise gördükleri manzaradan ötürü büyük şaşkınlık yaşarken, yetkililere isyan etti.
 

İzmir'de sabahın erken saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Buca Kaynaklar Mezarlığı da yağmurdan etkilenince kabirler sular altında kaldı. Öğlen saatlerinden itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı iki itfaiye ekibinin su boşaltma çalışmaları devam ederken, kabir ziyaretine gelen bazı vatandaşlar mezarlıkların sular altında kaldığını görünce büyük şaşkınlık yaşadılar. Yağmurun etkisi ile bazı mezarlıklarda çökmeler meydana geldi.
 

Hayriye Duran isimli vatandaş eşinin kabir ziyaretine geldiğini ancak sular altında kalan mezarlığın görüntüsü ile büyük üzüntü yaşadığını belirterek: "Aynı yastığa baş koyduğum eşim şimdi sular altında. Eşimi bu halde göreceğimi bilseydim cenazesini götürüp denize atardım" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Duran ailesinin bir başka ferdi olan Uğur Duran ise yetkilileri eleştirerek: "Bu bölgenin coğrafik konumunu bizden iyi biliyorlar. Şiddetli yağmur yağması durumunda mezarların bitimine taştan duvar örmeleri gerekiyordu. Bizim burada 10'a yakın cenazemiz var.Ancak görünen manzara ise bu şekilde" dedi. Zübeyde Turan isimli vatandaş ise: "Bazı vatandaşlar cenazelerini bile gömemeden gittiler. Defin işlemlerinde büyük zorluk çektiler. İtfaiye ekipleri sabahtan beri çalışma yapıyor ancak belediyeden hiçbir yetkili gelip de durumun analizini yapmadılar. Boşaltılan suları da yolun kenarına doğru çıkarıyorlar. Ne yapacaklarsa yapsınlar ama bizim cenazelerimizi sulardan kurtarsınlar.
 

İZMİR'DE VAPUR SEFERLERİ İPTAL
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, şiddetli lodos nedeniyle bugün saat 17.30'dan itibaren Göztepe ve Alsancak bağlantılı vapur seferleri iptal edildi. Alsancak bağlantılı seferler Pasaport İskelesi'ne yönlendirildi. İHA

MEZARLIK SULAR ALTINDA KALDI


ayıp len
 // mahmut ÇETİNOGLAN
ulan celal lavuğu. senim hiçmi cenazen yok.mezarlık heryede olur ne alaka gavur izmr...
06 Şubat 2010 23:02
ölü üzerinden bile prim yapıyorsunuz
 // dilek duran çetinoğlan
celal eren yazım sana
ölü üzerinden bile pirim yapıyorsunuz. ben böyle bir habere karşılık ALLAH RAHMET EYLESİN dmenizi beklerdim. siyaset yapmanızı beklemezdim. orda yatan benim babam. sular altında kalan benim babam. çok ayıpladım sizi çok. gavur izmir diye hitap etmeniz çok uygunsuz çok ayıp bir söz. ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN....
03 Şubat 2010 11:34
istanbul.daki mezarlıklarda
 // celal eren
böyle rezillik göremezsiniz.ama gavur izmir,de böyle şeyler çok oluyor herhalde....
02 Şubat 2010 20:43
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler