YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölmeden mezara girerek ölüm provası yaptı
Ölmeden mezara girerek ölüm provası yaptı
13 Nisan 2016 14:48
Seyyid Burhaneddin Türbesini ziyaret ederek dua eden Yusufiyeli Ülkücüler Derneği Kurucu Genel Başkanı Avukat Hasan İlter burada bir mezarının üstüne yatarak ölümün provasını yaptı.

Dünyanın fani olduğuna dikkat çeken İlter,  "hayatın kısa olduğunu ve “ölmeden önce ölmek”

gerektiğini belirtti.

1958 yılında Kayseri'de doğduğunu, 1989 yılında ceza evinden girdiği imtihanla Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini Türkiye 101. olarak kazandığını belirten İlter, evli ve iki çocuk babası olduğunu söyledi.

İlter sözlerini şöyle sürdürdü. “Kayseri’ye duruşma için geldim.Büyüklerimizi ve camilerimizi ziyaret ettik.Çok rahatladım. Buralardan faydalanmak lazım.Bizde af diledik dua ettik.Ruhumu dinlendirdim.Hayatımda ilk defa bu kadar uzun bir yürüyüşe çıktım ama çok az yoruldum.Tasavvufla da ilgileniyorum. Ölmeden önce ölmek gerektiğini biliyorum.Ölmeden evvel ölmenin sırrına erenler dünyanın boş olduğunun farkına varırlar.Mezar boş olsaydı içine girer yatardım.Biraz garip garip bakanlar oldu ama bir tepki almadım.İlk defa yattım.Çok duygulandım, hatta ağladım.Münker ve Nekir meleğinin kabirdeki sorgularını ve nasıl cevap vereceğimi düşündüm. Rabbin Kimdir? Dinin nedir? Size gönderilen peygamber kimdir? Soruları aklıma geldi.İnsan ölümle birlikte hayatının hesabını da vermeye başlayacak. Öyle ise; ömür muhasebesini dünyada yapan insan, ölmeden evvel ölmüş demektir. O halde, bu dünyada iken ahiretine hazırlanmak gerekir”

kayserinews.com

12968726_10206405358518294_2066290835_n.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler