YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı
Ölmeden 2 yıl önce taziyesine gelenler için not yazdı
10 Ocak 2016 19:02
Rahatsızlığı nedeniyle vefat eden Ünyeli Muharrem Canbulat'ın evinin kapısına, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile taziye için gelenlere yazdığı not asıldı.

Ordu'nun Ünye ilçesinde vefat eden kişinin evinin kapısına, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile taziye için gelenlere yazdığı not asıldı.

Ankara'da yaşayan ve yaklaşık 3 yıl önce yakalandığı karaciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Muharrem Canbulat'ın (76) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Ünye ilçesine getirildi.

Cenaze, Hamidiye Mahallesi'ndeki evinde helallik alındıktan sonra Merkez Büyük Camii'ye götürüldü.

"Her anını not alırdı. Ölümünü de planlamıştı"

Canbulat'ın Hamidiye Mahallesi'ndeki evinin kapısına, vasiyeti üzerine, 2 yıl önce cenazesinde kullanılmak üzere seçtiği fotoğrafı ile altına el yazısıyla taziyeye gelenler için yazdığı not asıldı.

Muharrem Canbulat'ın kızı Fatma Canbulat Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının düşündüklerini not almayı ve bütün işlerini planlamayı sevdiğini belirterek, önemli günler için mektup yazmaktan hoşlanan biri olarak tanındığını söyledi.

Erdem, babasının çok düşünceli bir insan olduğunu ifade ederek, "Her anını not alırdı. Ölümünü de planlamıştı. Bize zorluk olmasın diye her şeyi not almıştı. 'Mezar yerini şöyle yapın, insanlara şu ikramlarda bulunun' gibi her şeyi yazmıştı.

Bütün Ünyeli hemşehrilerini çok seviyordu. Bu yaz geldiğinde herkes ziyaretine geldi, helalleşti. Bilerek ölüme yürüdü babacığım. İnşallah mekanı cennet olsun. Allah onu utandırmasın, Allah rahmet eylesin. Bütün sevenlerinden Allah razı olsun" diye konuştu.

hab.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler