YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen Twitter fenomeninin kardeşi konuştu
Öldürülen Twitter fenomeninin kardeşi konuştu
19 Kasım 2014 08:25
İstanbul’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden twitter fenomeni Ferdi Özmen’in kardeşi cinayetin aydınlatılmasını istedi.

İstanbul’un Sarıyer ilçesi İstinye Mahallesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen twitter fenomeni Ferdi Özmen’in Fethiye’de yaşayan kardeşi Mert Özmen, sosyal medyada milyonlarca takipçisi olan ağabeyinin ölümü ve ardından ortaya atılan iddialarla ilgili olarak ilk kez İHA’ya konuştu.

Ağabeyinin lokantadan çıktıktan sonra saldırıya uğradığını anımsatan Mert Özmen, “Arabaya bindiği sırada bir kişi geliyor. Arabadan indiriyor. Kurşun saydırıyor. Şöyle bir şey var; o zaman, yada önceden planlanmış gibi geliyor. İstinye’ye gidip de yemek yiyip ondan sonra çıkıp kurşun saydırması. Bunlar bana pek inandırıcı gelmiyor. Açıkçası böyle söyleyeyim. Bunlar planlanmış şeyler bence” dedi.

Şuanda şüphe duyulacak bir şeyin olmadığını kaydeden Özmen, şöyle konuştu: “En az 30 milyona yakın takipçisi var ağabeyimin. Her gün bizlerle konuşuyorlar ‘Herhangi bir açıklama var mı? Herhangi bir bilginiz var mı?’ diye. Fakat şu an hiçbir şey yok. Bizde yetkililerden bir şekilde bir açıklama yapmasını istiyoruz. Bu açıklamada küçücük de bize olsa umut olacak. Yani şöyle söyleyeyim acımız büyük ve taze. Hiçbir şey konuşamıyoruz. Her şeyde beklemede kalıyoruz”

Dünyanın birçok yerinde ağabeyinin ölümüyle ilgili haberler yayınladığına işaret eden Özme, sözlerini şöyle tamamladı: “Şunu da söyleyeyim. Paris, Ağabeyimin ölümünü konuşuyor. Fakat bizim Türk medyamız suskun. Hala bir haber yayınlamıyor. Ağabeyim Atatürkçüydü. Fazlada siyasete ilgisi var mıydı, bilgim yok. Şu an kimseyi suçlayamayız. Benim tek isteğim yetkililerden küçücük de olsa açıklama bekliyoruz. Sadece ben değil tüm Türkiye bekliyoruz”

İstanbul Sarıyer’de dün akşam saat 18.30 sıralarında meydana gelen olayda 30 yaşındaki Ferdi Özmen, park halindeki aracına bindikten hemen sonra bir kişi tarafından araçtan indirilerek tabancayla vurulmuştu. Hastaneye kaldırılan Özmen, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Sosyal medyada Atatürk hayranlığı ile tanınan Ferdi Özmen’in silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada bu saldırının kişisel bir olaydan çok siyasi bir nedenden dolayı gerçekleştiği, Özmen’in yaptığı paylaşımlar nedeniyle yine sosyal medyadan tehdit aldığı iddia edilmişti. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler