YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen terörist sayısı 228'e çıktı
Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 228 olduğunu açıkladı.
Öldürülen terörist sayısı 228'e çıktı
31 Aralık 2015 / 17:33 Güncelleme: 31 Aralık 2015 / 17:37

Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır'ınSur ilçesinde devam eden operasyonlarda, dün 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Cizre, Silopi ve Sur'da etkisiz hale getirilen terörist sayısı 228 oldu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin verilen bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda, 1 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Cizre'deki operasyonda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 161 oldu.
Operasyonlarda, 1 piyade tüfeği ve 24 adet fişeği ele geçirildi, ayrıca 3 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Silopi'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 22 oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde devam eden operasyonda ise dün 1 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 1 Kaleşnikof piyade tüfeği, 3 av tüfeği, 8 av tüfeği namlusu, 3 havalı tabanca, 12 piknik tüpü ve havai fişek ele geçirildi. 18 el yapımı patlayıcı imha edildi, 4 barikat kaldırıldı.
İlçede devam eden operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 22'ye yükseldi.

Sur'da terör örgütüne yönelik operasyon

Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonda da dün 2 terörist etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerinin ilçedeki operasyonunda, 1 adet el yapımı patlayıcı da imha edildi. Sur'daki operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 45 olarak açıklandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler