YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen kadın terörist bakın kim çıktı
Diyarbakır'da kadın polise silahlı saldırı anında öldürülen kadın teröristi ailesi teşhis etti.
Öldürülen kadın terörist bakın kim çıktı
03 Aralık 2015 / 19:10 Güncelleme: 04 Aralık 2015 / 08:12

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı uygulanan Sur  ilçesinde güvenlik önlemi alan polis memurlarına silahla saldıran ve daha sonra  etkisiz hale getirilen kadın teröristin kimliği belirlendi. 

İlçede dün sabah ilan edilen sokağa çıkma yasağı kapsamında, Gazi  Caddesi girişinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin ilçeye giriş ve  çıkışlarda üst araması yaptığı sırada bir kadın polise çantasından çıkardığı  tabanca ile saldıran, daha sonra etrafa rastgele ateş açan kadın teröristin  Batman nüfusuna kayıtlı Güler Eroğlu (19) olduğu tespit edildi. 

DBP Batman merkez ilçe yöneticisi Aydın Eroğlu'nun kızı olduğu  belirtilen Güler Eroğlu'nun Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 1. sınıf  öğrencisi olduğu, 29 Kasım'da yapılması planlanan ancak ertelenen Demokratik  Gençlik Federasyonunun (DEM-GENÇ) 1. Olağan Kongresi için Diyarbakır'a geldiği  öğrenildi. 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle  oluşturulan kontrol noktasında bulunan polis memurlarına terör örgütü mensubu bir  kadın tarafından silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıdan bir kadın polis  üzerindeki çelik yelek sayesinde yara almadan kurtulmuştu. Olayda, 1 polis memuru  ise sırtından yaralanmıştı. 

Diğer polis memurlarına yönelen terörist, olay yerindeki güvenlik  güçlerince etkisiz hale getirilmişti. 

197607.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler