YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Öldürmeye azmettirme"den dava
"Öldürmeye azmettirme"den dava
01 Aralık 2010 20:45
Urfi Çetinkaya hakkında 26 yıla kadar hapis cezası isteniyor

İstanbul'da 507 kilo eroin ele geçirilen ''Son Tango'' operasyonuna ilişkin davada yargılanan Urfi Çetinkaya hakkında, Cemal Nayır'ı öldürmeye azmettirdiği iddiasıyla 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 23 Eylül 2009 tarihinde müşteki Cemay Nayır'ın Bağcılar'da kendisinin kullanığı 34 AJT 34 plakalı aracıyla seyir halinde bulunduğu sırada arkasından gelen aracın içindeki 3 kişi tarafından Kaleşnikof marka silahla açılan ateş sonucunda yaralandığı anlatıldı.

Bu konuda şüpheliler Cihan Cesur, Hasan Erkuş, Adnan Çiçek ve Mehmet Kultufan hakında kamu davası açıldığı ve yargılamanın Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ettiği belirtilen iddianamede, şüpheli Urfi Çetinkaya'nın Hasan Erkuş'a Nayır'ı öldürmesi için talimat verdiği ve Erkuş'u suça azmettirdiği ifade edildi.

İddianamede, Çetinkaya'nın ''adam öldürmeye teşebbüse azmettirmek'' ve ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'' suçlarından 15 ila 26 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler