YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Olayın kahramanı konuştu
Sosyal medyada gündem olan midibüs şoförü olayla ilgili açıklamalarda bulundu.
Olayın kahramanı konuştu
07 Mart 2013 / 14:51 Güncelleme: 07 Mart 2013 / 14:54

 

Sakarya'da bir midibüs şoförünün kırmızı ışıkta beklerken duyduğu bir ses üzerine panikle aşağıya indiği sırada söylediği sözler, yolcuların da panik halinde kendilerini dışarıya atmasına sebep olmuştu.
 
Görüntüleri sosyal medyada gündem olan şoför Recep Parmaksız, olay sırasında 'Piston düştü' demediğini 'Stop aşağıya' dediğini söyledi. 
 
Adapazarı –Ferizli arası çalışan bir minibüs şoförünün, Nisan 2012 tarihinde Adapazarı ilçesi orta garajdan aldığı yolcuları Ferizli ilçesine götürürken aracın arıza yapmasıyla heyecanlanıp aşağıya inmesi, yolcuları da paniğe sevk etmişti. Yolcular 15 saniye gibi kısa bir sürede midibüsü boşaltmıştı. 
 
Olayın üzerinden bir yıl geçtiğini belirten Parmaksız, bir arkadaşının bu görüntüleri hata edip internete attığını söyledi. Parmaksız olayı şöyle anlattı:
 
"Yolcumu aldım, istasyondan çıktım, ışıklara geldim. Kırmızı ışıkta beklerken araç rolantide çalışıyordu. Bu sırada teknik bir arızadan dolayı marş motoru tekrar devreye giriyor. Bu sırada bir anlık panik yaşadım. Bunu yaşamamak mümkün değil. Diğer şoför arkadaşların başına da gelse o paniği yaşar. Ben kapıları açıp yolculara sakin bir şekilde aşağıya inin demem gerekirken bir anlık panikten dolayı böyle bir olay yaşandı. O sırada 'Piston düştü' dediğim söylendi. Biz burada tekrar görüntülere baktık. Öyle bir kelime yok. Ben orada 'stop aşağıya' demişim. Ben de sonradan kendimi seyrettim. Ben indim. Akü kutup başını çıkartmam gerekiyordu.  Aracın tutuşmaması, yanmaması için akünün, aracın cereyanını kesmem gerekiyordu. Başka bir aracım daha önce o teknik arızadan dolayı yandı. Onun da vermiş olduğu reflekse o olaylar yaşandı. İndim, kutup başını çıkardım, olay sonlandı."
 
İşte o anlar:
 
 
 
CHA
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler