YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullar yarın da tatil mi? 13 Şubat'ta okullar tatil olacak mı?
Okullar yarın da tatil mi? 13 Şubat'ta okullar tatil olacak mı?
12 Şubat 2015 13:38
Kar sebebiyle Kars, Çanakkale, Konya , Sivas, Uşak'ta okullar tatil edildi. Ankara ve İstanbul Valiliği tatil kararı almadı. Bazı illerde 13 Şubat cuma günü de okullar tatil.

Yoğun kar yağışı sebebiyle Ankara 'da bir ilçede, Konya, Karaman, Afyonkarahisar illerinde okullar 12 Şubat Perşembe günü tatil edildi. İstanbul 'da okullar tatil mi sorusunun yanıtı valiliğin twitter hesabından geldi ve okullar tatil edilmedi. Ankara 'da genelinde okullar tatil edilmezken sadece 1 ilçede kar tatili var. Bazı illerde yarın yani 13 Şubat cuma günü için de okulların tatil edilmesi kararı çıktı.

Kar yağışı ve olumsuz hava şartları eğitimde de ulaşımın olumsuz etkilenmesine neden oldu. 15 günlük ara tatilinin ardından eğitime başlayan öğrenciler, kar yağışı nedeniyle başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok ilde 11 Şubat Çarşamba günü valiliklerin kararlarıyla okullarına gitmedi.

Ankara'da okullar tatil mi?

ANKARA 'da okullar tatil mi sorusunun yanıtı Ankara Valiliği resmi twitter hesabı üzerinden geldi. Ankara Valiliği kar yağışının etkisini yitireceğini ve eğitime engel teşkil etmediğini belirterek, okulların tatil edilmediğini duyurdu. Ankara 'da sadece POLATLI ilçesinde okullar bugün tatil edildi. Ankara 'da yarın yani 13 Şubat cuma günü için de okulların tatil olması öngörülmüyor.

İstanbul'da da bir günlük aranın ardından eğitime devam edileceği duyuruldu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, kentte etkili olan kar yağışının tahmin edildiği gibi devam ettiğini belirtti. Kar yağışının etkisini kaybetmesi sebebiyle İstanbul 'da bugün okullar tatil edilmedi. İstanbul 1 gün kar tatilinin ardından eğitim öğretime geri döndü. İstanbul 'da yarın da hava kar göstermiyor haliyle 13 Şubat cuma günü okulların tatil olma ihtimali bulunmuyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler