YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullar tatil mi? 11 Şubat hangi illerde okular tatil?
Okullar tatil mi? 11 Şubat hangi illerde okular tatil?
10 Şubat 2015 20:10
Yarın yani 11 Şubat çarşamba günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı geldi. İstanbul ve Ankara Valiliği ile Bursa henüz yarın okullara tatil kararı almadı. Afyon ve Akseki de yarın okullar tatil edildi.

Bugün kar yağışı sebebiyle 8 ilde okullar tatil edildi. Peki yarın yani 11 Şubat 2015 çarşamba günü okullar tatil mi? Ankara 'da okullar tatil mi sorusunun yanıtı henüz gelmedi. İstanbul Valiliği ise bugün okulları tatil etmedi yarın (11 Şubat 1015 çarşamba günü) için ise değerlendirme meteorolojiden gelecek son hava durumu raporuna göre verilecek.

Denizli, Bursa, Manisa, Bolu , Gümüşhane ve Sakarya illerinde yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşım durma noktasına geldiği için kar tatilleri gündemde. 

İstanbul'da okullar tatil mi?

İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

11 Şubat Çarşamba günü okullarda tatil kararı alan iller

Afyonkarahisar'da yarın okullar tatil

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime yarın ara verildi. AfyonValiliğinden  yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve merkez ilçeye bağlı köy ile beldelerdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin, 11 Şubat çarşamba günü okullar bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de yarın bir gün idari izinli oldukları ifade edildi.

Konya'da okullar tatil mi?

Konya 'da yoğun kar yağışı etkili olunca 11 Şubat çarşamba günü okullar tatil edildi. Konya 'da yarın için okullardaki kar tatili sadece 2 ilçede geçerli olmak üzere ilan edildi. Konya Taşkent ve Derebucak ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın 11 Şubat çarşamba günü tatil edildi. Derebucak'ta kar kalınlığı yer yer 50 ila 60 santimetreye ulaştı. Etkili olan kar yağışı nedeniyle Derebucak ve Taşkent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Antalya Akseki'de 11 Şubat'ta okullar tatil

Akseki ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 11 Şubat çarşamba günü tatil edildi. Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın bir gün süreyle tatil edildiği kaydedildi.

11 Şubat Çarşamba günü okullarda kar tatili kararını alan diğer bir ilde Kars oldu. Kars Sarıkamış Kaymakamlığı yarın yani çarşamba günü için okulların tatil edildiğini duyurdu. Yoğun kar yağışı 41 ilde etkili olduğu için ilerleyen saatlerde 11 Şubat çarşamba günü için yeni tatil kararları alınması bekleniyor. Kar yağışı özellikle Konya, Kocaeli, Kütahya, Eskişehir, Bolu , Sakarya, Manisa, Bursa, Çanakkale illerinde etkili oluyor. Öğrenciler bu illerde valiliklerden gelecek karara kilitlenmiş durumda. 

Ankara'da 11 Şubat Çarşamba günü okullar tatil mi?

Ankara'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları yarın tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de yarın idari izinli sayılmaları Valilik tarafından uygun görüldü.

Karabük'ün Ovacık ilçesinde okullar tatil

Karabük'ün Ovacık ilçesinde kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Ovacık Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışının akşam saatlerinde etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Ovacık'ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretime 11 Şubat 2015 Çarşamba ara verildiği belirtildi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tatil

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

KOÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Umuttepe Yerleşkesi'nde yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle 11 Şubat Çarşamba Tıp Fakültesinde eğitime ara verildiği ifade edildi.

Bilecik'te okullar tatil

Bilecik merkeze bağlı köylerde taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler ile Pazaryeri ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezine bağlı köylerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile Pazaryeri ilçesinde tüm okullarda 11 Şubat Çarşamba eğitime ara verildi.

Burdur'da kar tatili

Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. 

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 11 Şubat'ta eğitime ara verildiği kaydedildi.

Denizli'de okullar tatil

Denizli'de, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı yerlerde eğitime ara verildiği bildirildi.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle Babadağ, Baklan, Buldan, Bozkurt, Çal Çameli, Çardak, Çivril'in Özdemirci Mahallesi, Güney, Kale, Honaz, Merkezefendi ile Pamukkale ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 11 Şubat Çarşamba ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca, söz konusu uygulamanın geçerli olduğu yerleşimlerde aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Kırıkkale'de de okullar tatil

Kırıkkale'de yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle okulların bir gün tatil edildiği açıklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelerde ilk ve orta dereceli okulların 11 Şubat  Çarşamba tatil edildiği duyuruldu.

Kütahya'da tatil

Kütahya merkez ile Tavşanlı ilçesinde taşımalı eğitim veren, diğer ilçeler de ise tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle köylerden gelerek merkez ve Tavşanlı ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile diğer ilçelerdeki tüm ilk ve orta dereceli okulların 11 Şubat Çarşamba tatil edildiği belirtildi.

Bugün okullar hangi illerde tatil?

Kars 'ın Sarıkamış ile Bitlis'in Güroymak ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 şubat salı ve 11 şubat çarşamba günü okullar tatil edildi. Sarıkamış Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının iki gün daha etkili olmasının beklendiği ilçede, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla salı ve çarşamba günü ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.
 
Kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü Güroymak'ta da ilçe merkezi ve bağlı köylerde okulların 2 gün süreyle tatil edildiği, hamile ve engelli kamu personelinin ise idari izinli sayılacağı bildirildi.

Çanakkale'de okullar tatil mi?

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Alınan bilgiye göre, dün geceden bu yana aralıklarla devam eden ve sabaha karşı etkisini arttıran yoğun kar yağışı nedeniyle ilçedeki okullar bugün tatil edildi. Bu arada Yenice Belediyesi ekipleri, karayollarına bağlı görevlilerle birlikte kar yağışının fazla olduğu noktalar ile ilçe merkezinde kar temizleme çalışması yapıyor.

Muş'ta kar tatili kaç gün?

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerindeki okulların 10 Şubat 2015 Salı tatil edildiği belirtildi. Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, yatılı bölge okullarında ise eğitime devam edileceği bildirildi.

Bitlis'te okullar tatil edildi

Bitlis merkez ve bağlı köylerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okulların salı günü tatil edildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamilelere de bir günlük idari izin verildiği kaydedildi.

Bingöl'de 11 Şubat Çarşamba günü okullar tatil edildi

Karlıova İlçe merkezinde dün akşam başlayan kar yağışı, bugün başlaması gereken eğitimi engelledi. Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği Karlıova’da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde okulların 2 gün tatil edildiğini duyurdu. İlçede kar yağışı hala devam ederken, özel idare ve belediye ekipleri, kar temizleme araçları ile yoğun bir şekilde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor. 

 

Manisa, Bolu ve Sakarya'da ulaşım durdu

Manisa-İzmir: Soğuk havanın etkili olduğu İzmir ve Manisa'da yüksek kesimlere kar yağdı.
Manisa'da sabaha karşı başlayan kar yağışı nedeniyle Manisa-İzmir karayolunda ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Sabuncubeli mevkisinde yolun İzmir'den Manisa yönüne tek taraflı trafiğe kapanması ve zaman zaman etkili olan tipi nedeniyle, Bornova çıkışındaki 57. Topçu Tugayı önünden itibaren araçların geçişlerine izin verilmiyor. Manisa'dan İzmir'e ilerleyecek ağır vasıtalar ile zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor. Sabuncubeli mevkisinde karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Sakarya'da kar fena bastırdı

Sakarya'da yoğun kar yağışı, sis ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.Kentte gece başlayan kar yağışı ve sis, sabah saatlerinde etkisini arttırdı. İşleri dolayısıyla araçlarıyla evlerinden çıkmak zorunda kalan sürücüler zor anlar yaşadı. Vatandaşlar ise yüksek kesimlerde etkili olan tipi nedeniyle yürümekte güçlük çekti.  Serdivan, Camili ve Karaman Mahalleleri'nde sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü.

Bolu D-100 yolu kapandı mı?

D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla meydana gelen trafik kazaları, ulaşımda aksamalara neden oluyor. Bolu Dağı'nda kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu Yumrukaya mevkiinde sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.

Sabah saatlerinde iki otomobilin bariyerlere çarparak yoldan çıktığı güzergahta, hasarlı kazalar nedeniyle trafik akışı durdu. Kaza yapan araçların yoldan kaldırılmasının ardından güzergah ulaşıma açılabildi.

Trafik ekipleri, kar yağışı ve kaygan zemin nedeniyle zaman zaman hasarlı trafik kazalarının meydana geldiğini, ulaşımda kısa süreli aksamalar yaşandığını bildirdi.

Muck vali
 // Sezgin yapar
1Nolur istanbulburda tatil yappp...
10 Şubat 2015 Salı 22:04
vali amca
 // umut umur
vali amca
anamız ağladı ya
layık seni gördüm
istanbulda tatilde bursada niye olmasın...
10 Şubat 2015 Salı 21:01
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler