YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullar istedi, belediye yaptı
Okullar istedi, belediye yaptı
26 Şubat 2013 10:59
Güngören’de okul müdürlerinin talebi üzerine harekete geçen belediye, 33 okul ve 43 kuran kursuna temizlik hizmeti vermeye başladı.

 

Okullardaki temizlik hizmetinin yetersiz kalması nedeniyle, okul müdürleri Güngören Belediyesi’ne müracaat etti. Talebi değerlendiren Güngören Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, ayda bir genel temizlik hizmeti vermeye başladı. Uygulamanın ilçedeki diğer kamu okullarında da duyulması üzerine 33 okul ve 43 kuran kursu da temizlik hizmeti almak için sıraya girdi. Temizlik ekipleri, bir okula yılda en fazla iki kere genel temizlik hizmeti veriyor. Belediye personeli ise, avizeden, sıraya, panodan zemin temizliğine kadar her yeri temizliyor.
 
Kurumun ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken herkese yardım etmeye hazır olduklarını dile getiren Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, “Okullarımızdan temizlik talebi geldiğinde hemen neler yapabiliriz diye düşünmeye başladık. Gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra genel temizlik hizmetini verir hale geldik. İlk başta birkaç okulumuz bu hizmetten yararlanıyordu. Bugün ilçemizde hizmet veren bütün ana, ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların tamamına genel temizlik hizmeti veriyoruz. Bunun dışında kuran kurslarımızın da temizlik talebinde bulunması üzerine kuran kurslarımıza da bu hizmetimizi götürdük. Amacımız, vatandaşlarımıza hizmet veren kurumların yetersiz kaldığı noktada devreye girmek. Çocuklarımızın hijyenik ortamlarda eğitim hizmeti almaları ise bizim en büyük amacımız. Vatandaşlarımız da bu uygulamalarımızdan son derece memnun” diye konuştu.
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler