YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okulda facia ucuz atlatıldı
Okul bahçesinin duvarı teneffüste çöktü, 4 öğrenci yaralandı.
Okulda facia ucuz atlatıldı
14 Aralık 2010 / 17:52 Güncelleme: 14 Aralık 2010 / 17:52

Isparta'da Nazmi Toker İlköğretim Okulunun istinat duvarının çökmesi sonucu 4 öğrenci hafif yaralandı.

Elde edinilen bilgiye göre, Hastane Caddesi'ndeki Nazmi Toker İlköğretim Okulunun yaklaşık 3,5 metre yüksekliğindeki istinat duvarı, öğrencilerin teneffüste bulundukları sırada çöktü. Duvarın yanında oyun oynayan 4 öğrenci taş parçalarının üzerlerine gelmesi nedeniyle hafif yaralandı. Yıkılan duvar, okul bahçesindeki iki çam ağacını da devirdi. Yaralanan öğrenciler, Isparta Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Olayın 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine Emniyet ekipleri, İl Afet Acil Kurtarma ekipleri olay yerine gelerek, geniş güvenlik önlemleri aldılar. Göçük altında öğrenci kalabileceği endişesiyle yıkılan duvar, uzman ekipler tarafından kaldırıldı. Okul idarecileri sayım yaparak eksik öğrencinin olup olmadığını araştırdı. Yıkıntı altında kalan öğrenci olmadığı anlaşıldı.

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, duvar enkazını kaldırma çalışmaları sürdüğü sırada okul bahçesinde incelemelerde bulundu. Daha sonra hastaneye giden Vali Öner, öğrencilere geçmiş olsun temennisinde bulundu. Çocukların duvar yıkılırken kaçmaları sayesinde, hafif yaralandıklarını belirten Öner, ''Ucuz atlatılmış bir olay. Belli ki yağmur ve kar suları duvarın altına işlemiş. Orada çeşitli çalışmalar da yapılmış. Beklenmedik bir olay. Şükürler olsun büyük bir olay yaşanmadı'' dedi.

Vali Öner, diğer okul idarecilerini de uyararak, okul bahçe duvarlarının gözden geçirilmesini isteyeceklerini belirtti.

Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz da, okulun bahçe duvarının bulunduğu alanda doğalgaz çalışması yapıldığını ve bu çalışma sonrası alanın iyi doldurulmamasından dolayı kar ve yağmur sularının duvarın altına sızdığını belirtti. Duvarın çökmesinde bu sızmanın etkili olduğunu savunan Yılmaz, ''Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli önlemlerimizi alacağız'' diye konuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler