YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okula gönderilmeyince intihar etti
Okula gönderilmeyince intihar etti
13 Nisan 2010 22:38
14 yaşındaki genç kızın ailesinin 'okula gitmeyeceksin' baskısı sebebiyle intihar ettiği ileri sürüldü.

Gaziantep'te ailesinin baskısıyla okula gönderilmeyeceği ileri sürülen genç kız, kendini yatak odasında tavana asarak intihar etti. 

Edinilen bilgiye göre Kıbrıs Mahallesi'nde ikamet eden Ç. ailesinin Ortaöğretim 8. Sınıfı'na giden 14 yaşındaki Gamze Ç. bir süredir ailesiyle okula gidip gitmemesi konusunda tartıştığı ileri sürüldü. Ailesinin liseye gitmemesi yönünde baskı yaptığı iddia edilen genç kız bugün öğle saatlerinde yatak odasına çekilerek ağabeyinin karate kuşağıyla kendini tavana astı. Daha sonra eve gelen anne Gülşen Ç. kızının tavanda asılı cansız bedenini görünce komşularından yardım istedi. Eve gelen baba Cuma Ç. eşi ile birlikte kızını bulunduğu yerden indirdi.

Bu sırada olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kıza kalp masajı yaparak Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne getirdi. Burada yapılan bütün müdahalelere kurtarılamayan genç kız hayatını kaybetti. Kızlarının ölüm haberiyle sarsılan anne ve babası hastanede gözyaşlarına boğularak sinir krizler geçirdi. Baba Cuma Ç. kızının hiçbir sorununun olmadığını ancak bir süredir Liseye gönderip gönderemeyecekleri hakkında küçük bir tartışma yaşadıklarını söylediği öğrenildi. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler